| FaraNume1245 a întrebat:

Cum imi pot imbunatati dictia?

5 răspunsuri:
| Frunză_Andra_Cezara_Georgiana_2001 a răspuns:

Salut. Poti cauta pe internet exercitii de dictie, dar nu le citesti rapid ci rar. Incearca sa citesti mai multe carti, asta o sa-ti imbogateasca dictia. Mult spor

| KindKid17 a răspuns:

Citeste carti si vorbeste clar si tare si nu te grabi

| Divy a răspuns:

Deci exerciții găsești pe internet de diferite dificultăți, mai apoi poți folosi un pix (curăță-l) și ține-l în gură și citește din nou exercițiile.
Cel mai greu nivel este cu 2 boabe de strugure ținute în gurã și vorbești cu ele, nu trebuie să le spargi.
Mult succes!

| darrio2007 a răspuns:

Citeste texte cu voce tare.Dar, ai grija sa nu deranjezi pe altii din jurul tau.

| OnuOnulică a răspuns:

Trebuie să citești foarte mult.