| anonim_4396 a întrebat:

Cum iti convingi parintii sa-ti ia un catelus?

245 răspunsuri:
| AcidCuSange a răspuns:

Iti recomand sa nu faci asta!
Mi-am dorit pana acum numai catelusi! Acuma am o catea si nu mai vreau...Trebuie sa ai grija mereu de el, indiferent daca iti e bine sau nu, daca esti bolnav/a sau nu...Eu iti recomand sa nu iti iei.

| xElenaH a răspuns:

Parintsi mei iubesc animalele asa ca.a fost usorbig grin

| AlexUrasteIdiotenia a răspuns:

Pai trebuie sa promiti parintilor in timp ce ti degetele incrucisate ca o sa ai grija sa faci curat dupa el eeeee da cateodata mai faci si tu

| al3xby3x a răspuns:

Rand fato!

| Megas a răspuns:

Simplu...tre sa vrei un catel mic, iti recomand pechinez, nu face, mizerie si sunt inteligenti :X

| fulgerul46 a răspuns:

Eu i-am convins da a durat foarte mult am un catel cu mult puf

| Angie12 a răspuns:

Aaaaaaaaaaaa nu prea stiu deoarece si prietena mea vrea un caine iar parinti nu o lasa si eu i-am spus astfel:
spune-i parintilor tai ca vrei un catelus in timp ce te prefaci ca plangi. Dupacea daca raspunsul va fi nu, trebuie sa plangi cu adevarat dupa aia iti creiezi un blog despre caini, iti toate numerele de reviste dogmagazin, dai la pet shop toate pliantele acele din ''dogmagazin'' sa-ti dea mancare de caine gratis si o pui peafara si le povestesti parintilor tot ce ai facut si ei vor discuta si iti vor lua un caine! la prietena mea a functionat! fundita? te rog

| Robert030 a răspuns:

1.prefate ca:esti mai mereu plictisit(a), te simti singur(a), esti nefericit(a).
2.(daca te intreaba de ce te comporti asa) spune-le ca ai avea nevoie de cineva care sa poata fi mereu cu tine,sa se joace cu tine, sa te inveseleasca, etc.(nu le spune ca vrei un catel sau o pisica pentru ca vor descoperi "jocul")
3. daca nu tine de prima oara continua tot asa pentru ca parintii nu suporta sa-i vada pe copiii lor nefericiti.
4. daca parintii iti spun ca ar face orice sa te inveseleasca spune-le de exemplu:mi-ar place sa am pe cineva care sa poata fi doar al meu,ca un animal de casa.
la care ar raspunde:ce fel de animal?
la care ai zice:un caine,o pisica,un hamster, un caine, un papagal.Am mentionat caine?
atunci parintii ar rade si din cauza fericirii ti-ar cumpara un caine

Sansele ca asta sa functioneze sunt cam de 70-75%
Sper ca va-m ajutat

| gyffy a răspuns:

Hai salut am 3 motive:
1)mami te rog foarte mult imi iei un catel eu fara el nu pot sa traiesc
2)te rogi de ia de 2-3 ori si daca zice nu incepi sa faci curat prin toata casa sau sa ii gatesti ceva
3)iti furi poseta ii dai cu ceva in cap si o adormi si te duci sa iei un catel (varianta 3 nu este cam buna)=)

| Petreus_Aura_1975 a răspuns:

Poi...E foarte simplu! Dar pierzi cate ceva! Daca ai mai multe animale va trebui sa renunti la unul daca nu e mult mai simplu, stiu ca oricine are slabiciune la ceva ascult dupa ce vii de la scoala. singura sau din alte locuri singura faci plan cu prieteni sati aduca catelusul preferat ii duci pana acasa si surprise ai un catelusi sigur nu trebuie sa te lasi jos de la primul nu inventeasa o poveste cum ca l-ai gasit pe strada si ca te urmarit si este ca si altau

| MissClaudia2000 a răspuns:

Baza:
1. Informeaza-te despre acea rasa, ca sa pari ca stii foarte bine de ce vrei acel animal.
2. Inainte de a sta de vorba cu parintii, fa o lista cu toate obiectiile posibile ale lor si gaseste-le raspunsuri potrivite.
3. Nu te enerva si nu plange, oricat de suparata ai fi.
4. Daca ei nu vor si nu vor, cere-le sa ai un animal micut, de pilda un hamster su un pestisor. Daca vei avea grija cum trebuie de el, s-ar putea sa iti convingi parintii...

| JuliaAnda a răspuns:

Pai demonstreaza-le printilor tai ca esti capabila de a avea un cateluls.nici mie nu au vrut parintii mei sa imi ia un catelus, da le-am demonstrat ca pot avea grija de el.Ai sa vezi ca daca faci asa ceva sigur o sa iti ia. fundita?

| anamaria_9127 a răspuns:

Aratale ca esti resposabila sa ai un animal de copanie roaga-i frumos spune-le catil doresti forte mult si sper sa fuctioneze si mai spune-le ca vrei unul pichinez.suces

| matrix09 a răspuns:

La mine a mers altfel happy la mine in fata blocului a fost abandonat un pui de teriier si arata asa de dragut incat mama si tata lau indragit primi happy arata-le un caine cat de frumos se poate si daca le place de el o sa il ia happy

| nutu222 a răspuns:

Sa le pupi picioareleeee

| Chipixz a răspuns:

Buna! stai de voarba cu ei si spune-le ca vei avea grija de acel catel happy si spune-le cat iti doresti, sper ca te-am ajutat!

| cristina_1795 a răspuns:

Astepti pana la ziua ta de nastere si ii implori pe parintii tai la mine amers

| Ana_6759 a răspuns:

Vai de mine, cat m-am chinuit eu! Acum noroc ca am cont.Sasha ai o idee foarte buna cu psihologul.Eu merg si voi spune.Pe langa asta va mai dau o idee:Incercati sa va rugati in fiecare seara.Mult succes cred ca si eu voi reusi!

| andr3iu a răspuns:

Fii harnic ascultati parinti ea note mari si pentru notele mari o sa iti ea un catelushappy

| BreatheRelax a răspuns:

Faci greva:nu mai mananci, nu mai dormi, nu mai invetilaughing...etc. aaa si o sa ai nevoie si de o plancarta; sa scrii ceva emotionant pe ea si gata o sa ai un catelus

| roxana2002 a răspuns:

Cred ca daca l-ai convinge ca estiresponsabil: sa faci paturile sa duci gunoiul sa stergi praful si geamuri si sa fi politicos si cuminre

| Adicutzu a răspuns:

Arata-le topik-ul acesta! laughing

| SuperGirl a răspuns:

Incepi sa te porti m ai resonsabil, sa ai grija de casa dar sa nu neglijezi scoala(daca urmezi)...si trebuie sa nu fi prea sacaitor... aaaasi ai nevoie de timp! SUCCESbig grin

| ZuzaaaxD a răspuns:

Faci ochi ca de catelus si te rogi te rogi te rogi si zici aceasta replica"te rog din inimioara mea mica" daca nu merge cu dulcegarii le zici ca daca nu iti ia un catelus pleci de acasa... daca ti se pare exigent le zici "Promit ca o sa am eu grija de el, voi nu trebuie sa faceti nimic te rogggg..."eu asa cred!

| stalkiller98 a răspuns:

Hmm... fi trebuie sa fi responsabil si ia unul care sa naive purici...

| georgi_6602 a răspuns:

Eu nu trebuie sa le cer voiewinking
daca vreau aduc acasa orcanimal apropae si nu imi zic nimichee heelaughing

| Deeadlkee a răspuns:

Sfatul meu ar fi : cand vezi un caine pe strada [FRUMOS] spune`le : MAMII TATII uite ce scump e cutzu alaa. doamnee ce frumos ee. Sau nu`prea mai manca in timpul zileei, si uita`te la poze cu catelushi etc. sper sa iti mearga funda?laughingbig grin

| PissyX a răspuns:

Cati ani ai ?