| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot face un avort acasa singura

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lund droguri si crezand ca spitalul e casa ta ca alfel nu vad cum straight face. Acum pe bune, mergi la doctor.

| kayus a răspuns:

Stai in cap, ai incercat? stupida intrebare.

Abh
| Abh a răspuns:

Asa au murit mii de femei pe vremea lui Ceausescu, apeland la metode empirice de avort. Daca mori sa fii fericita dar exista si posibilitatea sa faci o stare toxico-septica, sa ajungi la Reanimare ventilata mecanic de un aparat de respiratie artificiala, sa-ti revii si sa fii mutilata pe viata. In astfel de cazuri, se face histerectomie totala, adica se scot trompele, ovarele si uterul pa cale chirurgicala, bineinteles. Nu vei mai putea avea copii niciodata, ce barbat se va casatori cu tine stiind ca esti sterila? Iti vei duce viata singura, macinata de greseala pe care ai facut-o si regretand faptul ca daca apelai la un doctor, viata ta ar fi fost altfel. Vorbeste cu parintii tai, te vor ajuta, nu lua decizii pe care le vei regreta toata viata!

| fely_2067 a răspuns:

Nu face asta!
Majoritatea femeilor nu mai pot ramane insarcinate din aceasta cauza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Il desenezi.

| dynasmile21 a răspuns:

NU face asa ceva! Cati ani ai? Esti minora? Vorbeste cu parintii si cel mai important consulta un medic! Atat un ginecolog cat si un psiholog, deoarece daca vei face avortul (doar la un cabinet medical) vei avea nevoie de consiliere psihologica ca sa poti trece mai usor peste toate sau macar sprijinul familiei(sunt sigura ca ei nici macar nu stiu).
Insa nu uita niciodata de protectie sau crezi ca pentru o clipa de placere merita o viata de durere?
Daca ai nevoie sa vorbesti cu cineva trimite-mi un mesaj in privat. Te pot ajuta! Sau vorbeste cu o prietena, care are habar de protectie!
Mult noroc!
PS: Un avort nu este atat de usor precum crezi si nu este nici o modalitate de a te proteja!

| roxynutza a răspuns:

Mergi la doctor daca iti pretuiesti viata

| danluvug a răspuns:

Orice avort are riscuri care pot fii grave si chiar fatale. Inainte de a lua o decizie in graba e bine sa te informezi din surse de incredere, cu informatii din teze de doctorat pe 20-40 de ani nu informatii aflate de la orice "sfatuitor" care se ofera "binevoitor".

- DEZVALUIRI SOCANTE despre doctorii Ginecologi, Endocrinologi... Avort, Metode Anticonceptionale, Contraceptive, Sterilet, Prezervativ, HPV. Sindromul Post-Avort.Consiliere pre si post avort - Dr. Christa Todea-Gross - Cluj 9 Dec. 2008, Oradea 27 Feb. 2009: http://www.adevaruldespreavort.ro/......odea-gross

- Cum se face avortul (ce NU se doreste sa se afle de promotorii pro-avort): http://www.adevaruldespreavort.ro/......spre-avort

- Strigatul mut (Omul este fiinta umana din momentul conceptiei? Simte copilul nenascut durerea in timpul avortului? gasesti raspunsul dupa vizualizarea filmului): http://www.adevaruldespreavort.ro/......ent-scream

- IN NOI ESTE VIATA - LA VIE EST EN NOUS - Despre copilul nenascut de la conceptie pana la nastere si efectele secundare pre si post-avort, sindromul post-avort, marturiile femeilor care au avortat: http://www.adevaruldespreavort.ro/......dromul-pos

- ULTRASUNETELE - O FEREASTRA SPRE INTERIOR (interiorul uterului, cum se dezvolta, cum se manifesta fatul, copilul nenascut): http://www.adevaruldespreavort.ro/......-in-romana

- Exista metode anticonceptionale, contraceptive sau totul este o manipulare a limbajului, o minciuna prin care sunt manipulate femeile, familiile?

- Anticonceptionale, contraceptive sau avortive, contragestive? http://www.adevaruldespreavort.ro/......dicamentos

Ai si alte detalii pe siteul http://www.AdevarulDespreAvort.ro

Numai bine.