| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti face avort acasa in primele saptamani de sarcina?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da,poti merge si ii poti explica medicului,daca este unul cu suflet bun,te va intelege si ajuta.
Legal,nu ai putea face asta.
Te sfatuiesc insa sa spui parintilor,pentru ca vor observa schimbarea ta; dupa avort, nu esti in cea mai buna forma, asta daca va fi cazul unui avort.
In nici un caz, nu risca sa faci ceva singura, nu merita sa iti risti viata pentru sa ceva.
Mult noroc.

31 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Tu judeci ce faci? de fapt nici cand ti-ai tras-o n-ai judecat. dumnezeu sa aiba grija de sufletul tau si al ingerasului tau, ca de tine s-a ales praful

| Trolli a răspuns:

Avort acasa? Serios? Nu o sa-ti tinn lectii de moralitate, nici nu o sa te intreb de ce nu ai facut sex protejat, dar avort acasa?! Tu stii complicatiile unui avort?
"Alte complicatii imediate - 10% dintre femeile care au suferit un avort manifesta complicatii imediate, din care 2% sunt considerate ca pun viata in pericol. Cele mai severe efecte secundare fizice care pot aparea in timpul si dupa avort sunt: infectii, embolie, complicatii la anestezie, convulsii, ruperea sau perforarea uterului, leziuni cervicale, soc septic si hemoragii"
http://www.sfatulmedicului.ro/Avortul/avortul-efecte-secundare_7820

| DenisIonut01 a răspuns:

Http://www.sfatulmedicului.ro/......cinii_1050

"Orice avort are riscuri care pot fii grave si chiar fatale. Inainte de a lua o decizie in graba e bine sa te informezi din surse de incredere, cu informatii din teze de doctorat pe 20-40 de ani nu informatii aflate de la orice "sfatuitor" care se ofera "binevoitor".

- DEZVALUIRI SOCANTE despre doctorii Ginecologi, Endocrinologi... Avort, Metode Anticonceptionale, Contraceptive, Sterilet, Prezervativ, HPV. Sindromul Post-Avort.Consiliere pre si post avort - Dr. Christa Todea-Gross - Cluj 9 Dec. 2008, Oradea 27 Feb. 2009: http://www.adevaruldespreavort.ro/......odea-gross

- Cum se face avortul (ce NU se doreste sa se afle de promotorii pro-avort): http://www.adevaruldespreavort.ro/......spre-avort

- Strigatul mut (Omul este fiinta umana din momentul conceptiei? Simte copilul nenascut durerea in timpul avortului? gasesti raspunsul dupa vizualizarea filmului): http://www.adevaruldespreavort.ro/......ent-scream

- IN NOI ESTE VIATA - LA VIE EST EN NOUS - Despre copilul nenascut de la conceptie pana la nastere si efectele secundare pre si post-avort, sindromul post-avort, marturiile femeilor care au avortat: http://www.adevaruldespreavort.ro/......dromul-pos

- ULTRASUNETELE - O FEREASTRA SPRE INTERIOR (interiorul uterului, cum se dezvolta, cum se manifesta fatul, copilul nenascut): http://www.adevaruldespreavort.ro/......-in-romana

- Exista metode anticonceptionale, contraceptive sau totul este o manipulare a limbajului, o minciuna prin care sunt manipulate femeile, familiile?

- Anticonceptionale, contraceptive sau avortive, contragestive? http://www.adevaruldespreavort.ro/......dicamentos

Ai si alte detalii pe siteul http://www.AdevarulDespreAvort.ro

Numai bine." -Raspuns trimis de catre Danluvug aici http://www.tpu.ro/adolescenti/cum-pot-face-un-avort-acasa-singura/

| Zenithf a răspuns (pentru DenisIonut01):

Ce pacat ca oamenii sunt atat de tari de urechi.

| LikeARollingStone a răspuns:

Pur si simplu n-o face! Nu e o idee buna! Nu, nu si nu!
Vorbeste cu parintii, mergi la ginecolog...insa nu o face tu acasa. NU!

| Fatamuntilor a răspuns:

NU poti face avort singura, acasa sub nicio forma! Iti pui sanatatea si viata in pericol!
Pana nu e prea tarziu (in primele 3 luni mergi la ginecolog.

| Oana92 a răspuns:

Asta e ca si cum ai intreba "cum pot sa ma sinucid acasa"... Serios acum, tu realizezi ce spui? Avort acasa? Pai avortul poate avea complicatii si daca e realizat de medici competenti, intr-un spital, in conditii optime de igiena. Iti imaginezi la ce te expui daca incerci sa faci ceva singura, acasa?

| Alcyon a răspuns:

Nu poti face avort acasa! Chiar si avortul medicamentos, se face tot sub supravegherea medicului. Un avort nu e ca spalatul pe dinti. Risti sa mori, sa faci infectii, hemoragie, sa ramai sterila (adica sa nu mai poti avea copii niciodata) etc. Nu e de glumit cu asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ana,mergi la medic si nu iti risca viata inutil; oricui i se poate intampla.Mult noroc.

| Ana19993 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pot merge la ginecolog daca am doar 17 ani fara parinti? Imediat 18 dar totusi. Oricum nu e nimic sigur inca.

| anonim_4396 explică (pentru Ana19993):

Da,poti merge si ii poti explica medicului,daca este unul cu suflet bun,te va intelege si ajuta.
Legal,nu ai putea face asta.
Te sfatuiesc insa sa spui parintilor,pentru ca vor observa schimbarea ta; dupa avort, nu esti in cea mai buna forma, asta daca va fi cazul unui avort.
In nici un caz, nu risca sa faci ceva singura, nu merita sa iti risti viata pentru sa ceva.
Mult noroc.

| PeFuga a răspuns:

Exista niste metode, dar sunt cumplite, aproape medievale, si iti risti sanatatea sau chiar viata, asa ca daca este cazul de un avort mergi neaparat la medic!

Răspuns utilizator avertizat
| Blamely a răspuns:

Nu poți face așa ceva.

| CVane a răspuns:

Inainte sa faci chestia asta, gandeste-te ca omori un om, nevinovat dar totusi "Terra e un abator uman".E destul de posibil sa mori si tu.

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Ideal ar fi sa stii daca ai ramas grea sau nu. Si tot ideal ar fi sa nu se repete fara scop. Ce nesimtit s-a scapat in tine? Nu putea sa si-o traga naibii? Un egoist. http://en.wikipedia.org/wiki/Self-induced_abortion#Methods

| Ana19993 a răspuns (pentru Lucian_Magnus_1980):

Nu e nesimtit.Nu s-a scapat.Citeste intrebarea anterioara, cred.Si vezi despre ce e vorba happy Daca vrei.

Răspuns utilizator avertizat
| Ottakringer a răspuns:

Eu zic sa mergi la un psihiolog inainte.
Iti recomand! Dupa te rog sa te mai gandesti la ceea ce vrei.Sa iti dai seama de ceea ce vrei sa faci. Ai grija si nu te juca cu viata ta sau a unui copil inocent!

| Ana19993 a răspuns (pentru Ottakringer):

Era doar o intrebare.Nici nu stiu daca sunt sau nu. Daca citesti intrebarea precedenta iti dai seama despre de este vorba.Doar am vrut sa ma informez.

| Ottakringer a răspuns (pentru Ana19993):

In orice caz, chiar daca esti sau nu... nu e o intrebare normala.

| NoRegretsxx a răspuns:

Stupid. Fa avort dar fa-l cu cap.
Intai un test de sarcina ca sa te asiguri.
Este scump in avort si da..nu isi permite toata lumea, dar nu e de glumit cu asa ceva.
Mult succes.

| eviltwinnn a răspuns:

Ce suflet aveti in voi. cum sa iti omori copilu?

| Zenithf a răspuns (pentru eviltwinnn):

1. N-au. 2. Nu le pasa.

| ElenaRomann a răspuns:

Nu fa o astfel de monstruozitate. Sangele varsat nu se usuca niciodata. sad

| AleAlexandraIdk a răspuns:

Mai bine incerci un medic, nu-ti risca viata.

| florin96ak47 a răspuns:

NU POTI ACASA.
Poti incerca toate metodele babesti si ce gasesti pe internet (care e cea mai buna sursa posibila laughing ) dar nu vei scapa de copil, va ajunge handicapat!