| Paine2222 a întrebat:

Cum sa invat statele si capitalele Europei (cu reprezentare pe harta) in 2-3 zile? Voi cum ati reusit? PS: Dau FUNDITA!

Răspuns Câştigător
| pmcris a răspuns:

Pai inveti asa: te uiti pe harta si vezi tara respectiva. La capitale inveti primele 3-4 litere din numele capitalei si le asociezi cu ceva cunoscut tie

5 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Pai cred ca esti a6a laughing). Si mie mi-a fost dificil, dar uite cum faci :le scrii de foarte multe ori. adica scrii tara citesti capitalele de vreo 4 ori si apoi cu caietul inchis completezi fisa si cu capitalele.Nu va fi usor si nu le vei sti ep toate din prima, dar dupa ce le scrii de mi de orilaughing Crede-ma ca o sa le sti ca pe Tatal Nostruwinking

| adysor_2849 a răspuns:

Joaca-te arsenal of democracy si le inveti intr-o

| ArT_2528 a răspuns:

Eu capitalele si tarile din europa le'am invatat cu un joc big grin

posibil ca vrei jocul este pe stardollbig grinbig grinbig grin

si nu este numai europa ci toate continentele de pe globbig grinbig grinbig grin

| cosmin2221 a răspuns:

Eu le stiu de la 4 ani straight face incearca sa iti cumperi sau sa iei de pe net o harta te uiti si pana la urma crezi chiar ca e amuzant happy

| mihai345 a răspuns:

Simplu copieziilaughinglaughinglaughing