| 0m3d a întrebat:

Cum invat mai usor capitalele Europei?
Am maine test, Help
Funda happy

Răspuns Câştigător
| Nicoleta a răspuns:

Am inteles gresit.Am crezut ca ai de invatat calipalele lumii. Oricum, ale Europei sunt cele mai usoare si probabil unele le stiii deja.Repeta-le de mai multe ori.

@Camionagiul
El/ ea a intrebat cum sa invete mai usor capitalele, nu cum sa le copie.Mai bine le invata, pentru ca oricum asta e ceva ce trebuie sa stii. Daca cumva uiti vreo una, atunci te uiti in caiet sau pe foaie.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Scrii o fituica pe palma si cand profu merge spre masa lui te uiti si copieziwinking incearca sa o faci prescurtat, daca vezi ca sta in locul lui atunci incerci sa copiezi cand se uita in alta parte si fii precaut/a nu stiu daca esti fata sau baiat de aia am pus asa.

| Nicoleta a răspuns:

Sa lasi netul, sa iei foaia in mana si sa citesti.Eu le invatasem pe continente.La Europa mi se pare cel mai usor, asa ca incepe cu ce ti se pare tie mai usor.
http://www.referat.ro/referate/Capitalele_statelor_lumii_1723.html

| aty91 a răspuns:

Cel mai usor pentru mine este cu atlasul in fata. Capitatele sunt pune in evidenta in fiecare stat. Succes la test!

| 0m3d explică:

Sunt baiat, mersi. de sfaturi