| Casiana_Nady_1992 a întrebat:

Cum pot sa invat cat mai repede toate tarile si capitalele Europei?

Răspuns Câştigător
| Catia24 a răspuns:

Http://online.seterra.net/ro/ Eu asa am invatat si a mers. Succes si tie!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asocieaza tarile cu traditiile, de ex: franta-capitala Paris- orasul indragostitilor sau turn Efel, Anglia-Londra- cunoscuta pentru London Bridge etc. Apoi le cauti pe harta dupa ce le inveti. E chiar foarte simplu. Succes.

Răspuns utilizator avertizat
| cristina107 a răspuns:

Imparte harta Europei pe zone geografice si invata tarile si capitalele formand mici grupulete.

| Me29 a răspuns:

Incearca sa folosesti harta muta.