| MonicutZZa a întrebat:

Cum sa ma machiez la scoala ca sa se vada cat mai putin?

22 răspunsuri:
| DexTer a răspuns:

Mai bine nu te machezi...parerea mea este ca majoritatea fetelor sunt mai frumoase nemachiate (ca au incredere in farmecul lor si fara porkarii pe fata)

| PurpleLadybug a răspuns:

Daca folosesti culori pentru pleoape, elege nuante fine, roz deschis, lila, verde deschis... Putin rimel si un gloss, si Voila! Dar totusi incearca sa nu te machezi. Macheaza'te atunci cand ai cearcane, sau mai stiu eu cehappy
Take carepeace sign

| anonimmmmm a răspuns:

Sfatul meu este sa nu folosesti fard de pleoape, sau creion negru pe pleoape, dar daca totusi vrei sa folosesti poti sa iti aplici o crema pe fata deoarece este timpul rece si stratul de crema iti protejeaza fata, apoi putin fond de ten daca ai nevoie, un fard de pleoape roz deschis sau piersic, un gloss incolor, mascarra, si un contur al ochilor doar jos, nu si pe pleoapa, si daca doresti poti sa folosesti ceva fard de obraji, perle bronzante daca ai tenul mai deschis si un fard care sati imbujoreze obrajorii in caz caz ca ai tenul mai inchis.winking

| ☺Þĺ†ĺ©†☺ a răspuns:

Poi esti mai frumoasa cand esti naturala dar si eu una ma machiezbig grin.pai daca ai cearcane sau vrei sa ascunzi cojurile orice un pic de fond de ten eu nu folosesc asa ceva dar am vazut ca majoritatea fetelor il folosescstraight face un pic de mascara eventual o culoare mai mult a pieli sau ceva mai deschis daca ai ten deschis la culoare pe pleoape si un gloss, luciu de buze cevatongue dar eu de obicei cand nu am chef asa de machiat folosesc un pic de mascara si gata oricum ti'am dat un sfat ai de unde alegetongue

| Bogdana a răspuns:

Eu folosesc doar rimel si luciu de buze si este discret, simplu si frumos.winking

| aNonim_4610 a răspuns:

Eu spre exemplu ma folosesc doar rimel si luciul de buze, si cum au spus uni :fetele sunt mai frumoase si nemachiate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi te dai cu rimel ca sa ai o privire ma angelica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa te machezi dati cu un luciu de buze si cu putin fard alb pe ploape intinde-l foarte bine pentru a nu se vedea strident

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una folosesc fond de ten un strat subtire apoi ma dau cu un pic de pudra in obraji ca sunt cam alba la fata, niste rimel incolor ...gloss nu folosesc ...si cateodata ma dau cu creionwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu rimel si gloss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sa folosesti ceva simplu si sa nu pui prea mult fond de ten

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate ce pnm ...nu o mai luati pe fata cu ca nu e bine sa te machiezi sau alte tampenii... fata v-a pus o intrebare ori ii raspundeti ori taceti din gura.nu va mai bagati in seama cu ideile voastre comuniste.lasati fata in pace daca vrea sa se machieze e treaba ei ce va pasa voua

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una folosesc rimel, luci de buze incolor si la ocazii fard pentru ploape... dar eu una tias zice sa nu te dai cu fond de ten pentru ca iti strici tenul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu cred la fel MonicutZZa nu trebuie sa te machezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am parerea ca sa nu folosesti deloc pentru frumosetea cu care e lasata e mai frumoasa si mai fermecatoare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te machezi dar te dai foarte putin...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ma dau cu rimel si cu un pic de creion pe pleoape astfel incat sa nu se observe. Dar cel mai bine cat mai natural

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu stiu cu ce pot sa te ajut dar cel mai bine e sa te dai cu un rimel si pudra specifica tenului tau si un strgurel cred ca e de ajuns pentru scoala

| Bubless a răspuns:

Buna.
Eu ma dau cu fond de ten, rimel, creion doar pe pleoapa inferioara si putin ruj roz sau portocaliu.
Ai putea sa te machezi si tu asa. Eu una consider ca este chiar dragut si foarte discret. Profii nu zic nimic, doar daca sunt foarte incuiati, asa ca machiaza-te linistita.
Am colege in clasa care se dau pe pleoape cu fard negru si nimeni nu le zice nimic. Important e ca noi sa ne simtim bine.
Sper ca ti-am fost de folos!
Multa sanatate!

| Andreea_6283 a răspuns:

Eu in fiecare zi de scoala ma machez asfel : ca sa nu se cunoasca ma fac la ochii cu o nuanta de roz deschisa, iar genele nu mi-le fac cu rimel pentru ca vreau sa fie cat mai naturale asa ca le fac cu undulatorul. Daca ai tenul mai deschis ti-as recomanda sa te faci cu un fond de ten mai creol deschis. Buzele ti le poti face cu un gloss de nuanta roz deschis, sau cu un strugurel fara nuanta doar cu sclipici. Cred ca tia-am fost de ajutor si sper sa-mi urmezi sfaturile. Te pup papa :*

| alina12 a răspuns:

Fetelor va dau un sfat superrrrrr eu la socala nu ma machez deloc deoarece nu-mi place doar cu putin luciu si crema pe fata.macheajuile astea strica fata. ascultati la mine stiu.e superr sa fii naturala.cat mai naturala.

| pitzipoancoiesidepeprofilulmeu a răspuns:

Foloseste nuante deschise de machiajuri cum ar fi : roz deschis sau verde deschis. La mine a mers, fa si tu la fel happy