| Dorel95 a întrebat:

Cum sa scap de burta de 4 saptamani tot bag pe abdomene niste sfaturi?

Răspuns Câştigător
| TeodoraMaria98 a răspuns:

Buna dirt3!
Incearca sa bei pe zi minim 2 litri de apa.La micul dejun mananca un iaurt cu cereale si o rosie cu un ou fiert.La pranz ia o salata de legume si o ciorba iar seara pilaf sau cerealu cu lapte.Incearca sa faci cam 100 abdomene pe zi dar nu conteaza daca le faci una dupa alta.Pai sper ca te-am ajutat.

4 răspunsuri:
| Roxett a răspuns:

Pentru a scapa de burta incearca si Http://www.youtube.com/watch?v=GZfGnU_LYp0
si mai cauta pe youtube abdominal exercise, o sa gasesti multe lucruri folositoare acolo.
bea multa apa, cel putin 2 l de lichide/zi.

| Zborfărăaripi a răspuns:

Bagă degetele pe gât după ce ai mâncat și varsă totlaughing. Eh glumeam, păi continuă cu abdomenele, și nu mânca după 6 seara. Dimineața să mănânci cât poți de muult, ca la prânz să nu-ți fie așa de foame, o să slăbești cu siguranță happy. Sper că te-am ajutat. Pa, pa.
happy

| BeHappyForMe a răspuns:

Genoflexiuni si continua su cu abdomene si alergatul prin parc ar ajuta si ai grija ce manci dupa ce faci exercitile ca si eu am facut si stii ca iti vine o foame de lup dupa exerciti dar trebuie sa te stapanesti si mai ales sa numai manci deloc dupa 6 si daca simti ca iti este foame bei multe lichide oricum trebuie sa bei peste 2 l pe zi cum zica aia la tv si evita sarea zaharul si grasimile.

| capricc a răspuns:

Pornesti de la hidratare, continui cu alimentatie sanatoasa si abia apoi treci la antrenament. Ca si slabirea, nici antrenamentul nu se recomanda a se face localizat. Asa ca incepi cu niste exercitii cardio. Stiai ca sunt abdomene care se pot executa si in picioare? Fa-ti propriul antrenament. Cateva demo-uri gasesti aici: http://www.capricciosa.ro/garantat-abdomenul-mult-visat/