| BeBo a întrebat:

Cum se fac pampoanele?

funda kiss

Răspuns Câştigător
| arysa a răspuns:

Si eu am facut pampoane. Le-am facut din material din ala care leaga buchetele la florarie, care sunt de toate culorile. Poti s te duci la florarie si sa intrebi, ei stiu despre ce este vorba. Faza mai rea este ca apoi materialul trebuie taiat cu foarfeca si it ia cam o ora daca nu si mai mult, dar se merita pentru ca ies culori foarte misto. Din cate stiu se mai fac si din rafie dar nu am incercat.

1 răspuns:
| Laviiiiii a răspuns:

Iei mai multe bucati de hartie creponata (diverse culori) tai fiecare bucata in fasi mai lungi si cat mai subtiri dar sa nu exagerezi si sa le tai fooooarte subtiri. Dupa ce le-ai taiat le legi pe toate la un capat cu o ata sau scoci >> si cu celalalt pampon tot la fel>>>sper ca te-am ajutat>>>BYE-BYE.->funda?puppy dog eyes