| loolaa1111 a întrebat:

Cum se fac pampoanele?laughing Va rog ajutati-ma. Fundita

13 răspunsuri:
| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Ia niste beteala de impodobit bradul si tai-o in mai multe parti. Apoi capseaza-le sau lipeste-le la capat intre ele si "fasss iese un pampon MANUAL big grin".

| cornel a răspuns:

Poti si din sac de rafiehee hee

| Jadis a răspuns:

Unele prietene de ale mele si-au facut pampoane astfel:poti sa iei hartii albe si sa le tai in fasii mici, mai putin de 0. 5 cm si apoi dupa ce ai facut multe le lipesti la un capat cu scoci.

| Parker a răspuns:

Oh da.Stiu ca maine e mare campionat de handbal, daca nu ma insel.
Pampoanele zic eu se fac simplu.Mai multe fire de plastic de latimea de 2 cm si lungimea de 25-35 cm. Innodate la capat cu un elastic sau ceva ca la o coada in par.
Simplu, nu?

| Neah a răspuns:

Se gasesc si de cumparat... dar le poti face din hartie creponata.

| AnnaMaryStar a răspuns:

Dintr-un sac sau sacosa de rafie.se scoat firete alea apoi se aseaza egal apoi se imparte in doua si dupa aia se leaga la capat

| MikyMi a răspuns:

Http://www.activitaticopii.ro/pampoane
Poate te ajuta, ai si imagini si ti se explica tot.
Bafta!

| larisuk_8791 a răspuns:

Buna... e foarte simplu, iti iei hartie creponata si o tai cat de lung vrei tu. Dupa aia le pui una langa alta si le legi cu o ata...SUCCES! Fundita?

| Mellyssa999 a răspuns:

Pai iti iei 100 de pungi ce culori vrei si le imparti in doua, adica 50-50, apoi le tai fasii cat de subtiri vrei pe toate si apoi le legi cu scotch, dar le prinzi bine, sa nu iasa afara. Apoi le tai capetele ca sa le poti desface si sa fie mai pufoase :X. Si eu mi-am facut si mi-au iesit super. :X

| piticot_5046 a răspuns:

Valeu si eu mi-am facuthappy
Poi ia-ti vreo 10 saci de rafie, si dupa aia ii tai si scoti fiecare fir de rafie si il asezi in ordine.
Pt primul pampon folosesti 5 saci si pentru al doilea inca 5.
si dupa ce ai asezat 5 saci desfacuti prinzi cu o ata tare la mijloc.si dupa aia taii la egalitate firele.adica tunzi pamponullaughing

| Riri2013 a răspuns:

Salut! Aici puteti gasi un tutorial cu poze despre cum poti face un pom pom acasa> http://pingsipong.ro/invata-sa-faci-pom-pom-din-hartie/
E foarte usor! Mult spor!