| alexutza_3676 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu cum se fac pampoanele

Răspuns Câştigător
| TraficantDeVise10 a răspuns:

Deci iti trebuie hartie creponata, pe care o tai ca si cum ai taia ceapa fideluta:))... o tai si faci multe astfel de "fidelute". pe urma le pui toate intr-un loc si le legi capetele cu banda scotch.Iti trebuie multe fidelute ca sa arate mai bine sa fie mai mari, mai plinute. Daca nu intelegi cum zic uitate` aici :
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:0, s:0

3 răspunsuri:
| educatie2021 a răspuns:

Salut! iei o bucata d material, o tai fasii (multe multe) apoi le legi la un cap p toate cat sa semene cu un mop si gata pamponu

e de preferat sa folosesti mai multe materiale d mai multe culori - iasa mai frumoase

funda?big grin

| FetitSa a răspuns:

Poti sa ti le faci din saci menajeri tongue

le prinzi la un capat cu ata sau elastic, si le tai sacul in linii pana cand se face un mini-pampon tongue

| Deea_8855 a răspuns:

Buna!
Poti cumpara niste saci de rafie si sa ii deshiri de la un capat cat ai nevoie (lungime) si celalalt capat sa il lasi intreg pentru a le putea tine (ca un maner). Eu asa am facut si au iesit destul de bine. Saci gasesti mai mult albi si albastri, cu toate ca acum cred ca vei gasi de mai multe culori. happy