| ObrejaMihaela a întrebat:

Dacă băiatul meu nu a luat bacul acum în toamna, anul viitor da doar la materia care a picat sau la toate

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este obligatoriu sa sustina examenul doar la materia la care nu a obtinut cel putin 5, dar ramane la decizia lui daca vrea sa il sustina si la alta.
In cererea de inscriere la examen va solicita sa-i fie recunoscute notele la celelalte 2 materii.

| darrio2007 a răspuns:

O mamă nu intreabă aici. Se interesează direct la sursă. Secretariatul liceului.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, la anul poate face cerere din timp catre directorul liceului, mentionand in scris ca doreste sa pastreze rezultatul examnelor de la romana si alt obiect, note obtinute in anul 2023 si doreste sa sustina NUMAI la obiectul xxxx la care nu a luat nota de trecere la BAC.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Doar la cea care a picat.

| sierra1 a răspuns:

~băiatul meu nu a luat bacul acum în toamna, anul viitor da doar la materia care a picat~

corect!

| Seuz a răspuns:

Doar la materia la care a picat