| Geo5677 a întrebat:

Dacă nu am luat bacul din prima (la o singura materie) și nu m-am prezentat nici la proba din toamna, la anul trebuie sa dau bacul la toate materiile din nou? Sau doar la cea la care am picat?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Obligatoriu este sa sustii examenul la materia la care nu ai izbutit sa obtii cel putin nota 5.
In cererea de inscriere la sesiunea de bacalaureat, indiferent cand vrei sa mergi, vei solicita sa-ti fie recunoscute notele la celelalte 2 materii.

1 răspuns:
| Ariana131 a răspuns:

Teoretic poți, dacă vrei, sa dai din nou la toate materiile, asta daca nu ti plac notele luate sau nu ai făcut contestație. Dar practic, o sa dai doar la materia la care ai picat