| Torn a întrebat:

Hei! Am o întrebare. Dacă am dat bacul și am picat la o materie, însă nu am putut susține examenul la materia la care am rămas în toamnă, anul viitor pot susține doar la materia la care am rămas anul trecut în toamnă? Sau trebuie să-l susțin pe tot pentru că nu am fost?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este obligatoriu sa sustii examenul doar la materia la care ai cazut dar este alegerea ta, poti sa-l sustii la toate trei sau la doua.
In cererea de inscriere vei preciza materia la care vrei sa sustii examenul si vei solicita expres daca si la ce materie/materii vrei sa-ti fie recunoscuta nota.

4 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Il sustii doar la materia la care ai picat. De curiozitate, La ce materii ai luat si la ce ai picat? ( si cu ce note? ) big grin

| ioana748 a răspuns:

Cum ti au raspuns si ceilalți, il dai doar la materia la care ai picat.

| Denisa0954 a răspuns:

Doar la materia la care ai picat, nici nu l poți da din nou la toate materiile, având în vedere ca pe celelalte doua le ai luat

| Torn explică:

Mulțumesc pentru răspunsuri!