| PinkAngel25 a întrebat:

Dati'mi si mie statusuri mai noi plz! pentru cele mai multe funda:d

Răspuns Câştigător
| viviana_1892 a răspuns:

Esti roman mah, si uneori te doare al dracu’,cand nu te regasesti in Creanga ci in Nimeni Altu’!
O sa ramâna amintiri blocate în ochii nostri goi. Ca se`nvarte ceasul si nimeni nu`l va da inapoi
În faptul ca barbatii mint, un mare rol îl joaca si stupiditatea femeilor: daca unei femei n-ai ce-i spune, îi spui c-o iubesti.
Undeva e scris in lege pamanteasca:"Cei ce se iubesc ajung sa se urasca"!
Poti sa vii cu mine unde vrei, daca tu n-ai niciun gand, lasa ca am eu idei !
?Iti spun si tie ce mereu imi spun si mie .u e tocmai totu' perfect dar o sa fie ! ?
N-am uitat nici macar o clipa,chiar daca ai plecat noi inca suntem o echipa!

Si imi amintesc de noi, imi amintesc de tine. De zilele in care totul mergea bine!
Toate tarancile s-au smecherit, se cred adevarate Au absolvit cursul si au trecut la avansate )

•? Nici O plOaie sau un vant nu ma pune la pamant

Hai nu pune botu'. esti copil? Da'o sa vin,o sa vin!

Privirea mea`nu sparge Gheata` !Dar pe tine te Face Bucatzi` "
Uita de tot ,uita de tot. Tot asa-mi spui,dar intelege ca nu potttttt !
• Cred si sper asta e tot ce pot face, drace• De ce nu pot face destinul sa ne impace?
"Am o gramada de defecte.stiu` nu oblig si nici n`am obligat pe nimeni sa ma accepte`!:"
•Si mintea-ti fuge la clipele cand il aveai in brate .•Si il tineai acolo strans ca lumea rea sa nu-l inhate .•[ ]
Esti doar un tanar actor plin de talente, excelezi la capitolul lipsa de sentimente.
Acum mã uit pe geam ºi zâmbesc . Cã-s totuºi amintiri frumoase în care inca mã regãsesc.
Adevarul suna cam asa.Chiar daca ai putea sa ascunzi.Tot ti`e dor de ea
Ai innebunit?Mi se pare mie.sau te`ai indragostit?Cum ai nimerit?Eu nu sunt persoana potrivita de iubit!ti-ai mai revenit?
"--? Snt Fericita, Da' Nu O Spun . E Prea Dureros Pentru Altii ! ?--"
"• Are pretentii are intentii bune e cea mai scumpa din lume e serioasa nu`i arde de glume [love struck]

•Tu sufereai sh la inima il puneai. El glumeshte sh tu crezi. El promithe sh tu pierzi.sad
Si` spune`mi de cate ori ti-am spus ca pleC dar NU am plecat`. de atatea ori eu m`am int0rs si te-am iertat`. dar tu nu te-ai schimbat` deloc . drag0stea nu e un joc
"::~;x.M?nt? Lum? m?nt? .[]. Lum? ?st? m?nt? To?t? lum? m?nt?;x Sh? tu vr? s? f?u cum?nt?[ !?! ]

Ce-i drept nu înþelegi, NU ! O sa te doarã tare.Nu eºti bun în atac,dã-i drumul dracu-n apãrare!

Îþi aduci amitne de ea ?! Cât de bine împreunã vã stãtea.umea vã invidia.Luna ,ºi ea vã admira.Aþi uitat de tot acum.ªi fiecare`i pe alt drum!
xD | invidia dOare =). sunt prea tare b-) ! |
#. Timpu` se scurge`n [RELUARE] . =X
.•Nu arunc cuvinte inainte ;]
Ca lucruri ce se simt :]
Nu` se spun prin cuvinte`!•
Tu mie ce sa`mi dai ?!? de unde dracu` inima ca n`ai
Stii vorba aia frate? Iubeste-o din suflet.dar arata-i prin fapte!;x
Nu ne cunoastem de`o zi sau de`o luna ;x Ne cunoastem de ani `>;d< Sh un an l`am petrecut impreuna !
Asa ca nu plange, revino`ti in fire Asa e in viata, una trece alta vine In fine.hai sa zambim ca viata`i frumoasa Chiar daca`i plina de nebuni, nu imi mai pasa
ªtii.N`o sã uit nimic, n-o sã uit nici un moment, nici un zâmbet, nici o privire.Nimic

Ai sperat, ai visat, ai pierdut. Ce conteaza? Inca mai poti pierde, mai poti visa, mai poti invinge ! Asta conteaza !"

Poate`ai fost singurul pe care l`am iubit cu`adevarat , e simplu`."
Aº vrea sã ºtiu cã acolo unde eºti, cu cine eºti, eºti chiar fericita!
Cu un cuvant trebuie sa ai curaj sa spui!: Da am pe altcineva! Oricum iel nu o sa faca altceva decat sa-ti dea cea mai stupida replica "aha"
Zambetuu` meuu` fals, tsi-a facut 0 marturisire: "Iubirea`i d0ar 0 farsa mascata d` nesimtsire
Fã`þi timp sã iubeºti chiar dacã nu eºti iubit
Si chiar ºi singur pe pãmânt sã fii cel mai fericit:-x`
Intr`o oarecare masurã e tare.Sã crezi mãcar pentru o secundã cã ai lumea la picioare. :-
Eu sunt singura lui pasiune, restu' sunt doar placeri.
Mereu impreuna, peste toate am trecut. Poate azi e greu, poate maine e mai bine. Dar orice s-ar intampla, voi ramane langa el!
Ne iubim, stii?Si asta conteaza!Hai pa! Nu te baga, nu te intereseaza!
Puteti sa ne barfiti pe noi, da stiti? E povestea noastra in care doar noi suntem eroi
S-au intamplat destule si nu regret nimic. Eu il iubesc enorm pe asta mic
Sa ne desparti nu poti, cum nu desparti pe Ali Baba de hoti.
Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi. Ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi.
Mi-aduc aminte lucruri pe care nu le pot exprima-n cuvinte.
Si toti ma intreaba ce s-a intamplat.Le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l-am uitat"!
Viata merge înainte ce a fost a fost. Nu te poti abtine si nu îl poti uita, îl iertai mereu chiar daca îti gresea.
De-ai putea sa vii o clipa. Sa ma vezi atat as vrea. Si sa te convingi iubire. Ce-a ramas in urma ta!
E doar un vis frumos care se tot repeta si doar in visul meu gasesc lumea perfecta!
Stiu, distanta asta este foarte grea.viata mea nu ma uita!
Stelutza ce-am ales-o cand tu erai cu mine[:X]O mai privesc si acum in nOptile senine.Doar ea pOate sa spuna cat de dor imi este de noi.Te rog intoarce-te inapoi!
Vorbim la telefon si iti spun ca mie bine. TE MINT, bine imi e doar langa tine!
Dar iti voi fi mereu aproape, in fiecare noapte. Cand vei suferi, langa tine voi fi, langa inima ta. Care m-a iubit candva, insa acum iubeste pe altcineva
Si stiu ca niciodata n-ai fi renuntat la el! Indiferent de cum era mincios sau infidel.
Raspunde-mi la intrebare si tine capu' sus chiar daca doare: "Cand m-ai inselat, atunci ma mai iubeai oare?!"
Mi-ai promis prea multe care stiai ca nu vor fi,dar pe-atunci totul era posibil, normal, eram copii.
Nu uita si adu-ti aminte.Cand in telefonu' ala blestemat ti-am zis ultimele cuvinte
Si te iubesc m-ai tare ca oricine! Pacat ca tu nu ai ochi si pentru mine.
Nu mai rad nici la glume, pe bune! Am impresia ca sunt singura pe lume!
Si jur ca nu te mint.Eu iti spun mereu ce simt.
Nu e pacat sa pierzi iubirea pentru o cearta? Amintiti-va de voi cum va iubeati si altadata.
Plang ca te-am pierdut din vina mea. Plang ca m-ai vazut cu altcineva. Eu as da orice sa ma poti ierta.
Au fost momente grele. Peste care am trecut. Fara tine lânga mine. Sigur nu as fi putut!
Imi lipseste bucuria din suflet care o aveam. Cand ma gandeam la tine.
Nu mai sunt ca la-nceput si asta ma doare cel mai mult.
Fitele mele nu iti plac. Dar pentru mine faci orice.
Sa-ti spun ce m-a facut sa ma gandesc la el? Era asa de atent. Dar si eu la fel
Vezi tu scumpo, o fi stat si cu tine, stiu.stiu si ca a ars-o cu altele. Dar el are o fata. Si pentru el,fetita lui e cea mai importanta.

Cearta-ti prietenul in ascuns si lauda-l in public!

Ea e fata pe care ai ranit-o cand ai plecat, este singura care te-a iubit cu adevarat. Ea nu e de vina ca intre voi s-a terminat. "Sa ai grija de tine" i-a zis cand a plecat!

Daca cineva nu a gresit niciodata, inseamna nu a incercat sa faca nimic nou
"fugi cu ea, nu mai pierde vremea, nu mai sta, fa-i un cadou mai valoros decat platina, ofera-i pe tava viata ta!"
Bunul simt este o colectie de prejudecati adunate pana la varsta de 18 ani.
Oricine trebuie respectat ca individ, dar niciodata idolatrizat.
unt destul de bun ca artist incat sa pot desena lasandu-ma purtat de imaginatie. Imaginatia e mai importanta decat cunoasterea pentru ca cunoasterea e limitata. Prin imaginatie poti inconjura lumea
Daca "A" reprezinta succesul in viata, atunci "A" este egal cu "x" plus "y" plus "z" . "X" reprezinta munca , "y" distractia si "z" inseamna sa-ti taci din gura.
Invata din ziua de ieri, traieste pentru ziua de azi si spera pentru ziua de maine . Lucrul important este sa nu te opresti din a pune intrebari
Atunci cand crezi ca totul in viata e pustiu, inchide ochii ... asculta bataia vantului .
Incearca sa razi si tu de viata.nu lasa numai viata sa rada de tine.
Nu sunt cum sunt cand tu ma vezi,ci sunt cum sunt cand tu ma visezi.
Zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrimile celui care plange .
Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc.
"Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta dar cand pleci din locul in care ai trait sa ti se simta lipsa.
Cand iti vine sa plangi adu-ti aminte de clipele in care zambeai.
"si-ai pierduth`o asa cum pi3rzi un fulg de nea.ce se topesthe pe mana thawinkinglove struckoh go on"
"Nu avea plan de nimic.se saturase sa tot fie ranit.dar iat`o cum apare ea.zi de zi zambeste ca sa fie el fericit...straight facelove struck"
"Nu plange dupa un baiat . lasa`l pe el sa planga dupa tne . ca fetele ofera si iarta . da` baietii primesc si uitawinkinglove struck"
Nu conteaza ca`l iubesti,ca tu esti fata tare.Asa cum tu ai plans pentru el,fa`l sa`ti planga la picioare love struck"
"Tot ce ' i interzis :X E palpitant smug :X"
"Uh sty dOar sa reprOshezi sick< Dar greshelile thale nu le vezi ?"
"AmOr de enganO, digO te OdiO, mientO, te extranOsad"
Eah? Poi eah O sa th`agatSe ca un cliSheu .Qm ca semeni Q iubithul ei din liceu!
Q tOathe astea uh sty bine` ca Orice ar face pan`la urma tOth la tne` vne`.Asha ca ai grija de el ca la tne`n inima nimeni nu`i ca el!
Pt mine, pentru tine,pentru aman2 e bine,pentru tot ce ne uneste,lumea toata ne vb.sa vb nu imi pasa eu pentru yubirea noastra renunt tot l fel ca tine la orice si l oricine
Sh tipa aia bloonda kre cik th`iubea.Adevaru`e ca acum nu prea te mai vreawinking
PotSi sa apartSii OriQi`nu e treaba meah.stiu ca O sa`tSi gasestipe altcnv,dar chiar jh asa simtSi ca este altcineva,ca nu snt eO jh ca nu ma vei puthea uitha!
Ce te face sa crezi ca el era "The One" ? ? Ai crezut ca stai o viata ? Dar n-a trecut un an .Ai pus prea mult suflet ? Nu-ti face corectie ! N-ai gresit cu nimic Deci ia-o ca pe o lectie
Parfum scump,tOcuri inalthe,parul e lasath pe spathe .Ar fi cazul sa te trezestila realitathe. Frathe ?! Ea e unica, nu e ca celelalte !
Am dOar un scOp acum`: sa th`fac s`ajungi nebOon
Shi-am avuth atath de multha incredere in tne`,jh nu intSeleg de ce.crying
Ash vrea sa sty... Sha sty ca merg mai departhe...Ash vrea sa vezi.ca eO.ca eO pOth jh fara tne`
Ce`ai patSith fetitSa de te uitSi asa la mne`?Ai cva Q mne`?Sau e dOar thema de sine ca`s mai bOona decath tne`?
Eu Asa Sunt .Asa Voi Ramane .Daca Ma Placi E Bine . Daca Nu Obisnuieste`te"
"Parfumul MEU in bluza ta.stilul MEU in mintea ta...vei cauta privirea MEA in fiecare EA din viata tawinking"
Iubeste'ma cand o merit mai putin...pentru ca atunci am mai multa nevoie.
"Dak` pozele-ar vorbi. amintirile ar fi vii. am sti` iar ce gandeam cand` eram copii. probabil poza ta din rama ti-ar sopti : 'Stii, nu esti ce-mi doream sa fi'!""
"suflet de copil`. :X Lacrimi de adult`. batting eyelashes Si esentsa tare`. batting eyelashes Astaa e fetitsa care te-a ridicat mereu in picioare`. :X""
"Am trecut peste tot, din mine am rupt . nu mai am motive pentru tine sa mai luptwinking"
"Sunt o fata care stie ce vrea.nu am pe nimeni si mi`e bine asa imi place viata nu ma poti judeca nu trebuie sa`ti scriu vre`un raport pe unde umblu sau cand ma intorc" winking
""Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile.""Va iubesClove struck"
"Suntem pustoaice cuminti care nu aducem belele , nu ne luam dupa cele care se ard pe lovelewinking"

"Cand sunt suparata si sunt necajita ea ma ajuta si sunt ce`a mai fericita:X:X:X"
"Nu renuntza acum cand totu`ii este bine, ramai mereu langa mne:X"
"Diferita, nu poate fi comparata, nici cu totzi banii din lume nu poate fi cumparata`winking"
"Daka pur si simplu nu`ti convine stanga imprejur si fa`ma sa imi fie dor de tnewinking:X"
"Realitatea bate platoul de filmare poti sa fi frumoasa si fara efecte speciale !:X"
"Te las sa fi un vagabont. Nu baiat de casa, sa ducem impreuna o viata frumoasa Daca as putea,te-as schimba. Dar am nevoie de un vagabont in viata mea:X"
"Sunt asa cum nimeni n`ar vrea sa fiu ! Sunt dOar eu si atat ! Cu nimic mai speciaL ! Cu nimic deOsebit ! dOar diferit !"
"M`am nascut sa joc pervers dar nu sunt pe interes sunt mikutza si versata de toate invidiata ochii caprui si pielea fina pentru tine sunt regina.love struck"
"Imi place sa cred ca na`m pierdut nimic.si daca am pierdut am pierdut ce nu mi-a trebuitwinking"

"Voi fii mereu aceeasi fatha cuminte,cu acelasi zambet usor ironic pe buze.care ascunde multe.[winking]"
""Multzi ma stiu . putini ma cunosc . multzi ma vor .unul singur ma are big grin""
""love struck . Itsi spun acum ce`mi spuneam sji mie : nu e totul perfect dar o sa fie ! love struck""
"Spunei stop cand te streseaza.explicai ca exagereaza.nu intelege?abereaza?Spunei PA si se calmeazawinking"
"Jtiu Ce Vrei • Jtiu Ce`tSi Trece Prin Cap • Dar Nu IntSelegi Sunt Un Vis Ocupat!"
"Te aprinzi usor doar cand ma privesti. Ai mintzii orice sa ma cucerestilove struck"
"Poate ai tot, poti sa treci peste , poate totu e o simpla poveste.Dar nu ceda. plangi cat inca mai poti .ca tine sunt putine dar ca EL sunt toti !"
"Si poate crezi ca gresesc.E felul meu de a fi.Nu ai inteles tu,va intelege altu' a doua zi"
"Cu indiferenta ta mai facut tare.acum nu`ti convine dar incet incet calc pe urmele tale.winkingsi dabia acum vezi si u ca indiferentza doaresad

"Tu vrei sa filove struck Jumatate copil.jumatate adolt:*.eu sunt jumatate mai potzin si jumatate mai multhblushinglove struck"""
""?Te uiti ca fraierul in trecut(__)abia acum iti dai Seama ce`ai pierdut("
Ce faci?Plec.Unde?Undeva departe.Cum te voi vedea?Umbre pe cer.De unde voi sti ca esti tu?Sperante.Cat va dura?O secunda.Daca imi va fi dor de tine unde te gasesc?In mintea ta.Si dupa?Viseaza
""Sa poti sa fii acelasi cand totul e schimbat! Sa poti sa fii indiferent cand totul te-a marcat!""
"Nu folosi cuvinte fara rost...ca: e un prost ! ca pentru el ti-ai pune viata contra`cost ! \"
"Cat de mult asj` vrea . din putinu` care e. sa fie destul cat sa zic ok`."
"O Sora Adevarata Iti Vede Prima Lacrima.O Sterge Pe a 2 a...Si o Opreste pe a 3 a""
"InChin PahaRu` SuS, SamPanIa Sa CurGa . Pt ToaTe PrinTzeSeLe Ce Fac FraieRii Sa PlanGa ! :X""
"Nenorocita La Propriu, Nebuna La Figurat, Irascibila Cateodata, Ironica De Placere, Ipocrita De La Mama Natura, Perversa De Cand Ma Stiu :X""
"Nici Sticlele De Alcool, Nici Fumurile ,Nici Alte Femei, Nu Te Vor Face Sa Uitsi Ce a Fost Intre Tine Sh Ochii Mei. :-> ! love struck"
"Ai Privit`o Zambind Sh`ai Abordat`o Gandind Ca E La Fel Ca Restu` Care Stii Ce Pretind, Dar Felu` Ei De`a Fi, Atat De Diferita, Te`a Facut S`o Iubesti . E Chiar Deosebita day dreaming"

RiRi

"pentru ca batting eyelashes un baiat poate sa placa 1000 de fete dar de iubit poate sa iubesca numai una winking"

"o sa fiu ce am vrut sa fiu winking am invatat ca niciodata nu e prea tarziu smug"

"si nu uita winking orice s-ar intampla zambeste nu dramatiza"

"zambeshte E gratis batting eyelashesbig grin"
"defectele mele sunt calitatzile tale >big grin

1 răspuns:
| DiavolitzaZambesteLaAparat a răspuns:

Sau gauresti scoici...si bagi firuu alaa alb-rosu