| vlado a întrebat:

Dau funda care stie sa faca urmatorul program in c++ la nivelul clasei a 9-a, dar sa fie cat mai simplu, l-am avut la teza si nu l-am putut rezolva :Sa se afiseze toate numerele naturale mai mici decat n care au proprietatea, ca, patratul si cubul fiecaruia au cel putin o cifra comuna; pentru fiecare numar gasit sa se afiseze cate cifre sunt comune si care sunt acelea.

1 răspuns:
| Damasc a răspuns:

Daca nu ai citit regulamentul acestui site iti spun eu ca una dintre reguli ar fi ca nu ai voie sa postezi intrebari legate de temele ce le primesti acasa, multi fac aceasta greseala.