| fleser a întrebat:

De ce daca esti bun lumea te ia de prost?

Răspuns Câştigător
| Timishan a răspuns:

Pur si simplu pentru ca respectivele persoane n-au cunostinta mai deloc acest aspect uman, iar cand vad asa ceva la altii, li se pare ciudat, si precum o amenintare la adresa carentelor lor de personalitate.Stiu sigur ca intrebarea ta este una retorica, pentru ca ai un raspuns al tau foarte bine argumentat, si doar vrei sa vezi cati mai rezoneaza cu nivelul tau de intelegere al bunatatii.hee hee

15 răspunsuri:
| inna a răspuns:

Pentru ca sunt prea multi profitori pe lumea asta!

| VladDu a răspuns:

Pentru ca esti bun = esti mai usor de manipulat si in cazul asta esti luat de proststraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca nu stii sa zici NU!

| Mina a răspuns:

Asa e lumea.Profita de bunatatea omului. Ii dai un deget, iti ia toata mana.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Pentru ca cele mai multe curve din lumea asta nu sunt femei.

| Jupiter a răspuns:

Eu nu te iau de prost.

| Psihoyounger a răspuns:

Sti vorba aia, cum s-a zis inaintea mea, dai un deget si ti se ia toata mana. in ziua d azi, fiecare incearca sa profite cat poate de mult, iar cei buni sunt mai usor de impresionat.

Psihoyounger

| Punishment a răspuns:

Pentru ca esti prea nice tongue
daca nu poti spune nu... spune da si continua cu... " ok iti fac favoarea cutare daca... imi faci si tu mie favoarea asta" tongue
cere ceva in schimbul "favorului". incepe sa te inveti sa nu te mai lasi "folosit".

| claudiu1818 a răspuns:

Sunt de acord cu parerea lui SoftCristi

| 1968 a răspuns:

Pentru ca sunt mai prosti!

| cioko19 a răspuns:

Asa sunt oamenii. vor sa profite cat mai mult. oh go on

| Gabu a răspuns:

Fiindca si tu trebuie sa fii rau si sa ii iei pe ei de prosti, cateodata. Nu mereu, dar roata se intoarce. Eu ii tratez pe cei care ma iau de prost cu aceeasi moneda, chiar daca nu se inampla prea des. Incearca si tu sa iesi in evidenta, lasa bunatatea pentru cei care merita cu adevarat.Restul trateaza-i cu indiferenta.
Si inca un raspuns : Fiindca lumea e rea si parşiva. Asta e, daca ar exista numai oameni buni tot ar fi rau. oh go on.
Pace!

| papushikroz a răspuns:

Pentru k lumea rea domina

| Nikita a răspuns:

Pentru ca a fi bun implica si toleranta, incredere, acceptare, sustinere si nu numai. Este foarte usor sa abuzezi de cele de mai sus atunci cand dai de ele si sa le exploatezi ca apoi sa il consideri prost pe cel de langa. Ce este cel mai dureros este ca majrotatea celor ce abuzeaza si iau in batjocura calitatile mai sus mentionate in realitate au o problema cu macar unua dintre ele. Fie au nevoie de cineva sa ii ajute, sa ii asculte, sa ii tolereze ca atare fara sa ii judece batandusi joc de ei sau tot asa. majoritatea celor ce te iau de prost o fac din frustrare, fiind de multe ori incapabil sa ajute si atunci o vad ca pe o greseala.

| iulian_6027 a răspuns:

Pai oameni sunt si buni dar si prosti asa ca tu cunosti niste oameni prosti si atunci tu faci lucruri bune ei nu sunt deloc amabili si tot cer crezand ca esti prost.