| anonim_4396 a întrebat:

De ce fetele urate au iubiti, iar fetele frumoase nu au?

Răspuns Câştigător
| Lorenyk a răspuns:

Pentru ca uneori baietii umbla dupa fetele frumoase doar din acest motiv: pentru ca sunt frumoase. si atunci relatia este superficiala si se termina repede. sau poate pentru ca fetele frumoase sunt increzute si li se pare ca niciun baiat nu e pe masura lor (am in scoala cateva fete asa), sau poate pentru ca baietii cauta ceva dincolo de frumusetea lor, ii intereseaza si caracterul si sufletul acelei fete. nu e de ajuns sa fi frumoasa. asa cum ai spus, poate fetele acelea urate de care zici tu, au alte calitati pe care fetele frumoase nu le au.

82 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

... si eu vad zilnic asfel de fenomene... dar am inceput sa inteleg care este de fapt motivul pentru care baietii au prietene "urate"... ele ofera siguranta pe cand fetele frumoase nu prea... fetele mai putin frumoase au mult mai multa incredere in ele... cea ce conteaza foarte mult...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce bine in cazul meu ca nu sunt urata ci sunt frumoasa dar nu fac asa eu sunt o fire blanda, dracuta, iubitoare si nu imi plac fetele increzurte

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dan: In general barbatii se tem de situatia cand sunt respinsi si de aceea nu prea indraznesc sa se bage in seama cu fetele frumoase. Femeile urate in exterior sunt "frumoase"in interior si atunci cand iubesc, o fac sincer si din tot sufletul, iar barbatii adora acest lucru, uneori calcand in picioare sentimentele partenerelor "urate".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie una intrebarea asta mi se pare cam prosteasca.sincer. adica daca exista un baiat frumos care are ca iubita o fata mai uratica, iar prin jur este si o fata frumoasa care de exemplu ii da tarcoale celui baiat. acel baiat poate ca sa'i respinga avansurile, pentru ca nu conteaza ca pr lui e mai uratica ci ca o iubeste si ca tine la ea. pentru ca nu frumusetea conteaza... dar sunt si cazuri in care acel baiat ii poate accepta avansurile acelei fete si asta doar pentru ca o folosea pe cea urata si vroia sa'si bata joc, si asta pentru ca asa sunt baietii... Deci concluzia este ca nu exista fete urate cu baieti, si fete frumoase fara... ci doar fete care au gasit adevarata dragoste, si fete care inca mai cauta...happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Flav are dreptate si eu sunt o fata frumoasa iar toti baieti sunt inebuniti dupa mine, dar de obicei ii aleg doar pe acei baieti mai golani, smecherasi...care nu prea pun suflet intr-o relatie si se uita doar dupa frumusete. Pe de o alta parte as putea sa-ti spun ca fiind frumoasa si placuta de toti baieti fetele geloase si mai putin frumoase ca mine au inceput sa ma urasca si sa-mi scoata vorbe urate cum ca as fi pitzipoanca si nu era deloc asa... poate am profitat si eu un pic si imi bateam joc de orice baiat credeam ca daca sunt frumoasa am voie sa-mi bat joc de sentimentele lor...si nu era deloc asa. Deci si despre fetele urate sati mai spun ceva unii baieti care ma placeau nici nu vorbeau ca mine de frica sa nu fie respinsi, pentru ca nu se credeau destul de buni pentru mine, deaici trage si u o concluzie. Te pupkiss

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uneori lumea imi zice ca sunt urata dar iubitul meu imi spune mereu ca sunt cea mai frumoasa fata de pe lume deci nu conteaza cum arati conteaza sa-i placa celui de langa tine si atat app deci din inrebarea ta as intelege ca esti frumoasa si ca nu ai iubit? lasa draga ca`ti vei gasi si uh

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca sunt proaste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fetele urate au inima mare iar cele frumoase nu o au ele vor baieti ca sa se laude cu ei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ptc au iubiti urati

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca poate fetele urate au mai multi bani decat fetele frumoase sau in lume sunt doar barbati urati si ar vrea sa isi aleaga o fata la fel ca si ei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deoarece baieti isi bate joc de fetele urate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca fetele fruoase sufera de ele si sunt proaste... iar cele urate sunt fete de casa! si cuminti nu care umbla din floare in floare! ma intelegeti voiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru.ca fetele frumoase.sunt niste curve.si umbla dupa bani.si baietii nusi pot permite.si asa se baga cu fete urate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este adevarat ce spuneti. eu ma numar printre "fetele frumoase asa cum spuneti voi" si nu am avut prea multe relatii si chiar daca am avut baietii vedeau in mine doar o pereche de sani mari, niste picioare frumoase si unn fund mare. nu am refuzat niciodata sa ies cu un baiat chiar daca nu era asa frumusel sau sa refuz pe cineva deoarece m-am pus in locu lui. cateodata as dori sa fiu urata sa vada cineva in mine si o persoana care poate iubi mult si o fata desteapta nu ne judecati pe toate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este adevarat ce spuneti. eu ma numar printre "fetele frumoase asa cum spuneti voi" si nu am avut prea multe relatii si chiar daca am avut baietii vedeau in mine doar o pereche de sani mari , niste picioare frumoase si unn fund mare. nu am refuzat niciodata sa ies cu un baiat chiar daca nu era asa frumusel sau sa refuz pe cineva deoarece m-am pus in locu lui. cateodata as dori sa fiu urata sa vada cineva in mine si o persoana care poate iubi mult si o fata desteapta nu ne judecati pe toate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca fetele frumoase cauta baieti frumosi, pe cand cele urate cauta doar baieti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine zis fetele frumoase sunt ff increzute... si multi baieti nu le suporta chiar daca sunt dragut de aceea majoritatea baietilor cauta fete care nu sunt increzutede obicei fetele care nu sunt increzute sunt cele care nu sunt ff dragute happy si oricum ai mai multa incredere in fetele care nu sunt frumoase happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Frate nu-si are rostul intrebarea asta, esti cu o fata frumoasa pentru a te da mare in fata lumii de ce ai langa tine.Eu nu sunt urat dar nici vreun fotomodel...am fost cu o fata 3 ani intr-adevar nu m-a interesat cum arata dar am trait cea mai frumoasa poveste langa ea, cand ne-am racit ne-am despartit si mi-am ales o fata frumoasa de 10 luni sunt cu ea dar crede-ma ca nu merita pic de dragoste ...nu o intereseaza decat sa-si faca prietenele geloase cu mine sa mergem impreuna la shopping. O femeie e frumoasa in interior, ala va ramane mereu tanar exteriorul se va vestejii oricum la un moment dat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poiii ca au noroc simplulaughing)rolling on the floor)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu trebuie sa judecam un om dupa infatisarea lui...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sunt niste prosti si handicapati la urate imi bat joc de ele marius

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai... fetele frumoase nu am prieten pentru ca... vb lu lorenyk asa ca feteleor ale frumoae purtativa obisnuit nu asa ca hai ca eu is frumoasa si gata pe asta mil aleg si cu asta fac ce vreau nu mai fiti asa de rasfatateoh go on

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toate fetele, indiferent ca sunt considerate frumoase sau urate isi vor gasi intr-un tarziu jumatatea asa ca...toate vor avea un suflet pereche

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi plac si fete blonde da si brunete

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca fetele urate sunt urate, iar fetele frumoase sunt frumoase

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca fetele frumoase le plac... si fetele urate sunt mai linistite si nu le plac chiar toti bairti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deoarece fetele frumoase sunt miindre si de fiacare data cauta imposibilul iar fetele urite se impaca si se multumesc cu ceea ce au.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca sunt costiente de valoarea lor si nu vor sa isi piarda timpul cu oricine. Si domnu' anonim, sa stii ca exista fete frumoase si destepte. Eu cred ca tu ai dat tarcoale unei astfel de fete care nu s-a uitat la tine, iar acum improsti cu noroi, ca deh, vulpea cand nu ajunge la struguri spune ca sunt acrii. Cat despre fidelitatea felelor frumoase, nu inseamna ca daca sunt frumoase si pot avea mai multi barbati, si accepta acest lucru. De ce nu se vorbeste si despre uratele cu complexele de inferiotate, care, dorind sa-si demonstreze cat sunt de atragatoare, cedeaza oricui?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu exista fete frumoase si fte urate, depinde de gustul fiecaruia, unii zic ca esti frumoasa dar altii poate ca nu, deci terminati cu prostiile, pana la urma toti isi gasesc perechea; desigur exista si "d-soare batrane" dar st asa pentru ca nu stiu sa pretuiasca baietii, si vor din ce in ce maimulti...ma rog sper ca ati intzeles

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Findca baietu se tem sa nu fie respinsi de acea abordeaza uratele