| Popescu_Roxana_1990 a întrebat:

De ce fetele urate au atatia iubiti comparativ cu fetele normale sau frumoase?

Răspuns Câştigător
| dana12848 a răspuns:

Am observat si eu asta laughing probabil pentru ca au mai mult incredere in ele laughing

61 răspunsuri:
| kRedhead a răspuns:

Probabil ca fetele urate ofera ratonul in schimbul "dragostei" laughing. Sau fetele urate la fata sunt bune la corp, cum ar spune baietii.

| OnlineZ a răspuns:

In primul rand nu exista fete urate, ci fete neingrijite.Si inimii nu ii poti porunci te indragostesti exact de cine nu ti-ai imaginat vreodata ca te vei indragosti.

| Popescu_Roxana_1990 explică (pentru OnlineZ):

Nu vreau sa te superi pe mine dar imi spui mie ca o fata cu nasul mare si cu o privire in cruciș nu e urata e doar neîngrijita?! In rest sunt perfect de acord cu tine.

| OnlineZ a răspuns (pentru Popescu_Roxana_1990):

Ar trebui sa te gandesti la un singur lucru :
1) Daca ar avea privirea in crucis cum spui tu asta e un handicap, care Doamne fereste putea si tu sa ai acest defect.Are probleme.De ce noi astia normali trebuie sa radem de cei cu probleme.Si stiu ca o sa imi spui ca nu razi de ei.Dar crede-ma asta faci.De parca astia"urati" cum le spui tu nu ar fi oameni si nu ar avea dreptul la dragoste.Hai sa iti spun o mica poveste. Acum 2-3 ani s-a mutat langa mine 1 cuplu, el era un baiat super frumos.iar ea era draguta dar avea un san mai mare unu mai mic si mergea intr0o parte. Vocea ei era foarte amuzanta.Noi radeam de ea si ne miram cum de un baiat asa frumos s-a uitat la ea.Cunoscand-o mai bine pe ea si pe el am cunoscut si povestea, Inainte era si ea o persoana normala.ft frumoasa pana cand i sa descoperit o boala.Nu mai stiu cum se numea dar ii distrugea coloana.Si pe ea o distrugea fizic.Si acel om.o iubea mai presus de viata lui si suferea ft mult dupa femeia asta.Si acum ii poarta doliu si a trecut ceva timp de cand s-a dus. Asa ca nu mai judeca ...fiecare iubeste pe cine vrea asta ar fi un raspuns bun la intrebarea ta.Eu de cand i-am cunoscut pe ei am invatat sa nu mai judec, si nici nu am mai considerat pe cineva urat. Crede-ma.Eu nu vreau sa te contrazic si nici nu incerc sa te fac sa iti schimbi parerea, doar ti-am zis ce cred euwinking

| Popescu_Roxana_1990 explică (pentru OnlineZ):

Ok dar referitor ca rad desi zic ca nu, iti dau cuvântul de onoare ca nu rad pentru ca ma gandesc la faptul ca voi avea si eu copii si poate vor avea avea exact de ce rad eu daca rad.

| OnlineZ a răspuns (pentru Popescu_Roxana_1990):

Ma bucur ca gandesti asawinking

| ZambetulNebuniei a răspuns:

Daca esti urata, nu esti normala?
Cam asta reiese din ce intrebi tu.
Pur si simplu unii au personalitate si asta atrage. Daca ai un chip angelic nu inseamna ca esti o persoana nemaipomenita. (asta ar fi off la intrebare)

Tine de gusturile fiecaruia. Eu sunt o persoana urata (sunt baiat, daca are vreo releanta) si nu inteleg de ce nu as avea voie sa iubesc sau sa fiu iubit.

Desi tie iti par urate, e foarte probabil ca prietenii lor sa le vada cele mai frumoase.

Gusturile (cica) nu se discuta, tin de fiecare.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Din disperare si din cauza ca se simt complexate. Au nevoie mereu de cineva langa ele care sa le valideze ca femei, altfel s-ar spanzura. Femeile pun inutil de mult accent pe estetic.

| Popescu_Roxana_1990 explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Ba chiar din contra bărbații pun foarte mult accent pe fizic cum e cand trece una "buna" sau cum ziceți voi o fluieratul dar cand trece o schiloda faceți misto de ea.normal ca fetele pun accent pentru ca totul incepe de la bărbații ca daca ei nu ar mai face asa fetele ar spune e si ce poate ma place si asa.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Popescu_Roxana_1990):

Ce spui tu straine? Stefan e departe...

| Duucu a răspuns:

Io nu cred asta, baietii prefera fetele frumoase.
Poate ca cele "urate" au altceva atragator.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa stii ca uneori, fetele mai putin placute la chip au o frumuseste interioara demna de invidiat.

Si mai important este ca, barbatii sunt inebuniti dupa fete inteligente, este bine de stiut ca o fata foarte frumoasa, nu este neaparat si desteapta, amandoua sunt incompatibile!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce inseamna la tine "fata normala"?

| Popescu_Roxana_1990 explică (pentru anonim_4396):

Nici frumoasa sa zici wow dar nici sa o ocolești, plăcută

| anonim_4396 a răspuns (pentru Popescu_Roxana_1990):

Eh, nu stiu ce sa zic. cu fete cand vorbesc fie ea shakira sau alta "urata" iti dai seama dupa 2 minute ce si cum. uite exemplu, recent cand am iesit cu un prieten a venit cu o fata de 19 ani, si cand a inceput sa imi insire "povestile" ei de facebook si restul, dupa 5 minute ii-am zis frumos sa taca ca deja ma doare capul. era frumoasa etc etc, dar pana la sfarsitul serii deja dadea dovada de pitipoanca (mai multe chestii) si na. asa ma si astepti la majoritatea "perfectelor", dar la una normala care poti vb de tot si toate, si poti si glumii dar sa fie si serioasa cand trebuie, poate de aia alea au prieteni si altele "frumoase" ( nu stiu ce e la tine frumos) nu au ca sunt mature ca "copii de 12 ani.

| Teardrop a răspuns:

Urât şi frumos sunt doar concepte abstracte.

| Voidwithin a răspuns:

De unde ai informatiile astea?
E ca si cum as intreba de ce barbatii sunt boi si femeile vaci.

| Popescu_Roxana_1990 explică (pentru Voidwithin):

Pai crezi ca trăiesc pe sub pământ?! Normal ca vad si eu pe strada, pe fb, pe oriunde fete urate care au atatia iubiti fata de altele mult mai frumoase. Mereu cand merg pe strada vad o grămada de baieti care se pupa happy cu fete super urate (adica totuși cu toti știm ca nu toti suntem Frumoși mai exista si.)in fine nu m.am referit la toti baietii! Dar in general.

| Alicezzz a răspuns:

Eu nu cred ca exista femeie urata, fiecare este frumos in felul lui. Sunt fete urate care atrag prin atitudinea lor si fete frumoase care la fel se fac placute.Totul depinde de caracterul fiecaruia.O fata foarte frumoasa poate este prea mandra de ea si automat devine inabordabila.

| Happyjump a răspuns:

Pentru ca atunci cand un baiat vede o fata frumoasa se gandeste ca are iubit

| Popescu_Roxana_1990 explică (pentru Happyjump):

In sfârșit dupa atatia nebuni /demenți am vazut si eu un raspuns strict legat de intrebare, fara alte "adaosuri "de care nu am nevoie!

| ShadoWCrist a răspuns:

Sunt mai norocoaselaughing dar mie, unul imi plac cele frumoaselaughing

| ShadoWCrist a răspuns:

Poate cele urate sunt mai bune la patlaughing

| Georgemy2 a răspuns:

Scot veverita la inaintare

| Wukii a răspuns:

NU contează aspectul fizic.

| Popescu_Roxana_1990 explică:

Ma oameni buni mai bine zis nebuni, voi va luați de mine ca le jignesc pe persoanele urate cand eu le "invidiez" ca au atatia iubiti?! Doamne daca e o jignire sau o discriminare ca spun vai dar fetele urate au atâta noroc la baieti pai va rog sa ma scuzati dar cu oamnei Dementi nu am ce discuta. una e sa jignești alta e sa faci o comparație. deci uni dintre voi ma.ati lăsat fara cuvinte. Daca sunteți complexati ca sunteți urâți mai bine lăsați dracu apararile acestei categori si retusativa!

| BadLara a răspuns:

Alea frumoase au figuri în cap, până trec la cratiţă. Alea urâte nu au figuri, nu trec la cratiţă şi sunt deştepte.

| Popescu_Roxana_1990 explică (pentru BadLara):

Ma sa nu exageram ca eu cunosc o grămada de fete chiar frumoase care sunt modele si isi fac mancare sunt si la facultate in București deci nu e chiar cum spui tu, legat ca f frumoase au figuri dar sa stii ca daca esti frumos nu e musai sa ai figuri, figuri ai cand ai bani.

| BadLara a răspuns (pentru Popescu_Roxana_1990):

Modelele 99% au o "cariera" stralucita in viataNu o sa admita ca o fac pe bani, dar nici nu o sa stea cu vreun amarat, hai sa fim seriosi, o viata au, si vad prea bine ce este in jurul lor, mai ales in romania.Alea la facultate, stai sa termine facultatea, si sa vezi ce "viata" or sa aiba.

| AnonimaAntonia a răspuns:

Pentru ca sunt bune la pat

| zilar18 a răspuns:

Nu,de fapt fetele mai uratele sunt mai usor de abordat si de cele mai multe ori baietii, cred ca fetele frumoase au figuri sau vor doar baieti cu bani fiindule greu sa le abordeze! Asta e parerea mea!

| GroanOfwinD a răspuns:

Da' ce te mănâncă pe tine grija asta, adică... faci discriminări? Întrebare tâmpită.

| Popescu_Roxana_1990 explică (pentru GroanOfwinD):

Da ce treaba ai tu cu mine?! Si ce daca fac discriminări...pur si simplu asta e adevarul sunt persoane urate dar si mai frumoase deci daca spun chestia asta nu e o discriminare e purul adevăr sa fim realisti...

| GroanOfwinD a răspuns (pentru Popescu_Roxana_1990):

Pun pariu că ești o narcisită convinsă, îți răspund întrebării... păpușă!

| Popescu_Roxana_1990 explică (pentru GroanOfwinD):

Mai concret te roade invidia ca exista persoane mai frumoase ca tine, ca altfel ai raspunde ca restul fix la intrebare! laughing)))

| GroanOfwinD a răspuns (pentru Popescu_Roxana_1990):

Te crezi God, ființă mirifică? Mă roade undeva, nu pot să spun aici, crezi că m-ai putea ajuta? La ce mentalitate de căcat ai, nici nu mă miră.

| Popescu_Roxana_1990 explică (pentru GroanOfwinD):

Crede.ma ca nu am mentalitate de*****! Nu vreau sa te ajut! laughing gata m.am saturat de persoane ca tine "frustrate "apărați in continuare grupul de urâți.

| GroanOfwinD a răspuns (pentru Popescu_Roxana_1990):

Tu,ființă avortată ce ești, eu îmi dau seama după argumentele jenante pe care mi le dai în aceste momente.Nici flegma pe care o am în gură nu o meriți!

| Popescu_Roxana_1990 explică (pentru GroanOfwinD):

Bai înțeleg ca esti de joasa speta dar nu te mai da in bărci! Asta e părerea mea si ceea ce am Vazut referitor la intrebare deci chiar nu imi pasa ce spui tu dar atâta timp cat vi cu jigniri ..iti răspund cu aceeași moneda plus ca "argumente jenante "pentru tine ca iti sunt adresate! Si crede.ma ca nu merit "flegma " laughing) chiar ai dreptate la. Faza asta, poate flori ceva ...ma rog degeaba iti mai dau eu Explicații e ca si cum vorbesc in romana cu un turc.nu pricepe nimic dar comentează! Sunt destule persoane care au înțeles întrebarea si au știut ce raspuns ar fi potrivit pentru(intrebare) numai tu esti cu fundul in sus!

| GroanOfwinD a răspuns (pentru Popescu_Roxana_1990):

Nu te-am atăcat, ființă. Ești retardată, de ce înțelegi cu ratonul dintre picioare? Păi atâta timp cât mă iei peste nas, ce ai vrea, să te pup în cur? Sunt destule persoane care au înțeles asta? Sunt ferm convins că au aceeași mentalitate de căcat așa cum o ai tu.

| Popescu_Roxana_1990 explică (pentru GroanOfwinD):

Tu Vorbești de mine dar vad ca ai un vocabular foarte restrâns ai spus de 3 ori "fiinta" si te iei de mine.hai jet bai mai întâi uite.te la tine si dupa comenteaza.ma pe mine! si Spune-le prietenilor tai sa nu se mai bage mai exact Charol..sau cum dracu se numeste! Hai mars ca esti in pom si pomul in aer!

| GroanOfwinD a răspuns (pentru Popescu_Roxana_1990):

laughing Jalnică!

| StirAlii27 a răspuns:

Toata lumea vrea lucrurile ieftine, cand pe cele scumpe nu si le permit totiwinking

| Charlotteeee a răspuns:

Trebuie să fii tâmpit ca să pui o asemenea întrebare tâmpită.

| Popescu_Roxana_1990 explică (pentru Charlotteeee):

Argumentează de ce ..atâta timp cat nu am jignit pe cineva anume tu de ce o faci?! Iti zic eu ca esti exact cum m.ai facut pe mine.

| GroanOfwinD a răspuns (pentru Popescu_Roxana_1990):

Nu ai jignit? Mai degrabă îi jignești tu pe ăia care-s mai "urâți".Nu mă aștept la o schimbare din partea ta, tot ca tufișul gândești!

| Popescu_Roxana_1990 explică (pentru GroanOfwinD):

Daca sunt urâți ce vrei?! eu spun doar cum sunt nu jignesc e realitatea bai copile! laughing laughing

| GroanOfwinD a răspuns (pentru Popescu_Roxana_1990):

Bine,bă,Popeasco,ce real mai gândești... realitatea ratonului tău!

| Charlotteeee a răspuns (pentru Popescu_Roxana_1990):

Pentru că există în lume doar fete frumoase! Dacă tu consideri că acele fete cu nasul mare sau cu ochii mari sau cu capul mare sau cu soldul mic si picioarele obeze sunt urâte, e problema ta! E normal să nu arătăm toți la fel! E normal să nu avem aceeași înfățișare, pentru că așa ESTE DE CÂND LUMEA ȘI PĂMÂNTUL! Se trezește una ca tine să pună câte două, trei etichete și să stârnească niște curioase să-ți descopere criteriile stupide! Poate una cu nasul mare e mult mai deșteaptă ca tine și totuși nu e la fel de frumoasă așa cum spui tu.Pe ce te bazezi? Că toate trebuie să arate 60-90 ca să poată umbla cu un bărbat(aici nu văd care e sensul când zici frumos)frumos așa cum spui tu?
O să vină vremea când o să îmbătrânești, crezi tu că bărbatul frumos o să arate BINE la 80 de ani? Contează să avem frumusețea aia în suflet, să știm să comunicăm, să fim persoane ok. Dacă ești frumoasă așa cum zici tu și ai un suflet de tot rahatul sau pur și simplu ești proastă.CE REZOLVI?
Prefer să fiu etichetată o tâmpită decât să am mentalitatea ta!

| Popescu_Roxana_1990 explică (pentru Charlotteeee):

Hai ma ma lași?! Tu spui asta acum dar fac pariu cu tine pe cat vrei ca nu te.ai cupla cu una "urata"!

| Charlotteeee a răspuns (pentru Popescu_Roxana_1990):

Țin să te anunț că sunt fată,nu e cazul meu să stau cu una! Aici nu se rezumă totul la cât de urât/urâtă ești,înțelege! Totul ține de comportament,atitudine! Bărbații care nu gândesc cu **** și gândesc cu capul(ăla de sus)nu se uită la fizicul tău în principiu,ci la cum te exprimi,cum gândești,cum analizezi unele chestii! Tembelii de care zici tu, imbecilii care râd de unele că sunt nu știu cum și pe altele le fluieră, ăia doar sex au în cap și multă prostie... Dacă ăia-s tipi ok, dă-o-n **** mea! Ce vezi frumos la ăia? Vrei să te fluiere și pe tine niște pămpălăi? Tu vrei doar atenție, copile.

| Popescu_Roxana_1990 explică (pentru Charlotteeee):

Eu vreau atenție domne bai cat de dusi sunteți uni! cum mama dracu dintr.o intrebare iti permiti tu sa spui ca vreau doar atenție?! Ce legătura au? Dar in fine eu incerc sa nu mai vorbesc cu toti oameni Frustrati plus bai fato eu am pus o intrebare legată de ceva si tu ma iei cu totul nu se rezuma la Frumusețe, ok ma ok asta e părerea TA nu toti gândim ca tine! Deci nu mai insista!

| Popescu_Roxana_1990 explică (pentru Charlotteeee):

Aoleu mai nene tu nu poti gândi la rece asta e realitate bai! sunt persoane urate frumoase proaste deștepte manierate nesimțite deci cum exista prost deștept asa exista si persone mai putin sau mai mult plăcute! si STI ce totul mai depinde si de noroc, si mai iesi si tu in lume sa vezi ca alea urate ca deja imi vin draci sunt si vulgare ca sunt complexate si sau gândit ele sa iasă in evidentă cu ceva, pe la culturile blocului se droghează sunt rele! Cei drept alea frumoase daca au si bani sunt arogante, piti, etc dar doar daca au bani asa ca nu mai manca căcat si nu mai Visa cai verzi pe pereti!

| Charlotteeee a răspuns (pentru Popescu_Roxana_1990):

Ești doar un copil prost, nu am de gând să mă complic cu tine.Have fun.happy

| Popescu_Roxana_1990 explică (pentru Charlotteeee):

Copil prost?! si am intrat la al doilea liceu cel mai bun din pitesti, serios?! in fine continuati viata cu urâți tai la fel ca tine ca m.am plictisit de persoene frustrate eu cu restul frumosilor ne distram in timp ce voi beliți ochii la întrebări acoperindu.va!happysi daca mai continui poate te si blochez.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Popescu_Roxana_1990):

"e eu cu restul frumosilor ne distram in timp ce voi beliți ochii la întrebări acoperindu.va", aici numai dovada de maturitate nu ai dat, daca el era prost acum si tu esti cam la fel de mult. nu poti rezista tentatiilor sa injuri inapoi laughing.
degeaba esti la al 2 liceu pe oras sau ce mai e, daca nu faci "fata presiunii".

| Popescu_Roxana_1990 explică (pentru anonim_4396):

Degeaba?! crede.ma ca nu ai dreptate ce legătura are învățatul cu faptul ca nu fac fata presiunii?! In fine si iuhuuu am 61 de Răspunsuri!

| Porcozaur a răspuns:

Salut Roxana! Consider ca fete mai putin atractive au iubiti deoarece au mai mult tupeu, iar barbati se lasa cuceriti de asta... (recunosc, mi s-a inamplat)! big grin

| Iura_Timbur_2000 a răspuns:

Pentru ca sunt mai multi baieti urati decat frumosi, iar fetele frumoase nu cred ca vor iesi cu niste baieti urati

| Alexandra_Andrada_1994 a răspuns:

Astea ..fiind urate s-ar combina cu oricine laughing astea mai frumoase isi aleg singure iubitii