| pagliaci a întrebat:

De ce in anul 2019 inca folosim cuvantul autist ca pe o insulta? Nu mai evoluam deloc?

6 răspunsuri:
| Sindbad a răspuns:

Tu sigur nu mai evoluezi... poate doar in labrador

| pagliaci explică (pentru Sindbad):

Un comentariu jalnic, tipic crestinesc. Nici nu ma asteptam la altceva de la un om de teapa ta

| Raven a răspuns:

Adesea, când intru pe TpU și citesc unele întrebări (sau unele răspunsuri) îmi pierd încrederea în umanitate ori în viitorul acestei nații. Și tu vorbești de evoluție?

| darrio2007 a răspuns:

Autismul este o boala, nu inteleg de ce tu o iei ca pe o insultă. Cred ca habar nu ai ce este acest lucru.

| pagliaci explică (pentru darrio2007):

O iau ca pe o insulta pentru ca RAY mi-a zis azi ca sunt autist pentru ca am ras la o gluma proasta de-a lui. Cand n-ai habar de context raspunde fix la ce am intrebat.

| pagliaci explică (pentru Raven):

Esti cre(s)tina si tu sau de ce te-ai ambalat?