| Patty_8050 a întrebat:

De ce nu merge sa sun pe cineva in Anglia de pe mobil? Mi-am pus optiune cu 20 de minute internationale catre fix si/sau mobil, am tastat cu prefix de Anglia dar cand sun imi spune "numarul tastat este gresit".

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate cel pe care l-ai sunat nu mai are acest numar.

| nomoretears1111 a răspuns:

Inseamna ca gresesti ceva la numarul acela, de moment ce asa spune robotul. Daca nu ai fi putut sa suni, ti-ar fi spus altceva, nu ca este gresit. Verifica daca tastezi corect numarul, iar daca tot nu poti, suna la relatii cu clientii si spune-le ce dificultati intampini, te vor ajuta ei.

| Patty_8050 explică (pentru nomoretears1111):

Persoana pe care am sunat-o m-a mai sunat de pe acelasi numar, nu are cum sa fie gresit.

| Hanga_Adela_1995 a răspuns:

Inainte sa tastezi prefixul din Anglia trebuie sa adaugi 00 :00+ prefix+ nr pe care il apelezi.

| Chiriac_Ana-Maria_1983 a răspuns:

Ptr ca companiile noastre de telefonie au restrictii pentru unele zone..si mai ales pentru cele de low cost, cum e lycamobile din Anglia.