| tzus a întrebat:

am cartela Orange si am minute internationale pe fix si mobil catre UE, Canada si SUA. Vreau sa sun in Anglia doar ca nu pot din cauza prefixelor... exista un prefix/numar din Anglia ca sa pot folosi minujtele? Sau alta retea care sa pot vorbm in Anglia? Multumesc!

4 răspunsuri:
| DataSoft a răspuns:

Probabil ai gresit tu numarul..si de aia nu iti merge.dar in principiu ar trebui. Prefixul Angliei este +44 sau 0044

| tzus explică (pentru DataSoft):

Am facut si asa si nu merge. pentru ca numarul respectiv este pe lista de la Orange unde nu poti suna...http://www.orange.ro/prefixe/ si sunt multe din Anglia care nu poti suna...si de asta intreb daca exista vreun numar.

| DataSoft a răspuns (pentru tzus):

Atunci schimbati furnizorul de servici gsm.

| Murgoci_Daiana_1995 a răspuns (pentru DataSoft):

Cum