| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp am pierce in nas. Dar cam de doua saptamani mi-a aparut o mica umflatura in interiorul nasului.Nu stiu ce sa fac :-s.Va rog spuneti-mi ce pot sa fac sa`mi treaca crying

1 răspuns:
| Sorinella20 a răspuns:

Scoate-ti cercelul si cumpara-ti de la farmacie kanamicina sau fluocinolon si da-ti acolo. Nu te juca, se poate infecta si se poate agrava, mai ales ca este vorba de infectie la nivelul capului. Scoate-l, trateaza-te cu ce ti-am spus, nu te juca! Ai grija de tine si mai bine renunta la pierce, e mai importanta sanatatea decat un simplu accesoriu. Eventual, dupa ce ti se vindeca umflatura cauzata sigur de o infectie, poti sa-ti bagi din nou cercelul, dar in conditii sterile. Du-te la cineva care lucreaza "curat", intr-un mediu steril, la spital de exemplu. Take care!
Funda:X