| Windows95 a întrebat:

am o problema care mi se pare destul de grava si nu stiu daca e asa, de cateva saptamani daca nu o luna si ceva, mi-a aparut chiar la buric jos, fix langa, o umflatura mica, ca un fel de cos, din greseala am "rupt" varful si mi-a iesit sange, de atunci s-a umflat destul de tare, umflatura fiind rosie si in mijloc spre alb, l-am lasat in pace cezand ca e doar un cos sau mi-a crescut un fir de par sub piele, la un moment dupa 1-2 saptamani mi-a scazut si zona era normala cu expectia ca zona unde a fost umflatura se simtea ceva tare, am zis ok nu ai am nimic, dupa un timp mi-a aparut umflatura la loc, am uitat sa precizez ca si inainte ma durea, dar nu cum ma doare acum, e la fel ca atunci si durerea e chiar insuportabila daca ma aplec sau mai rau daca lovesc umflatura, de infectie nu cred ca e, nu am febra sau stare de rau, doar ma doare destul de tare, e de mers neaparat la doctor? ar trebui sa mai astept sa vad daca mai scade la loc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| munteanuionvictor a răspuns:

Trebuie să mergi la doctor.

| Haurica a răspuns:

Ar trebui sa mergi urgent la doctor dupa părerea mea