| al5leausernamepecareilincerc a întrebat:

De curand ( mai exat la ora azi noapte la 2 ) am dat un mesaj cuiva pe FaceBook ( Messenger ) din aplicatia de pe telefon.

Persoana respectiva era offline, dar, desi astazi a intrat pe Facebook nu mi-a vazut mesajul ( adica nu mi-a dat nici macar seen ).

Mesajul este trimis deoarece scrie "Delivered" si este acea bulina gri plina cu semnul bifat.

Intrebarea mea este, ce se intampla? A vazut notificarea si a sters-o?
Daca a vazut notificare si a sters-o, ea nu continua sa apara mereu la fiecare logare pana imi da seen?

Si la telefon la fel, nu continua sa apara pana imi da seen?

Exista vreo posibilitate sa nu imi fi primit mesajul chiar daca scrie delivered?

Nu sunt certat cu persoana respectiva, cel putin din punctul meu de vedere nu s-a intamplat nimic. Era totul perfect, doar ca nu raspunde. I-am mai trimis un mesaj si acum cateva zile, la fel, doar Delivered, fara seen fara raspuns desi este online. Nu inteleg ce se intampla, este o problema cu Facebook-ul?

Nu am incercat sa-i dau mesaj cand este online, i-am dat doar cand a fost offline, sa incerc si cand este online, poate o fi de asta?

A mai trecut cineva prin asa ceva? Sa trimita mesaje cuiva si persoana respectiva sa nu le primeasca?

Stiu ca exista si posibilitatea sa nu vrea sa-mi raspunda, dar vreau mai intai sa fiu sigur ca nu este vina Facebook-ului.

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu a vrut să îți răspundă.
Chiar dacă a vazut mesajul nu a dat seen.

| DevilRock a răspuns:

Daca nu ți-a dat seen asta nu înseamnă că nu a vazut mesajul.

| yardiemarian a răspuns:

Da, cel mai probabil nu doreste sa iti raspunda, cel mai probabil ca nu are chef de tine, cine stie, poate nu te mai agreaza...