| BuBuLyNa a întrebat:

De la cati ani este bine sa te machezi?

Răspuns Câştigător
| TeoIonela a răspuns:

Nu este bine sa te machezi, dar daca e nevoie, cat mai tarziu... uite, profesoara mea de religie are aprox. 40 de ani si arata de 20 pentru. ca nu s-a machait in viata ei, deciwinking

14 răspunsuri:
| dragutza a răspuns:

De la cati ani vre! happy

| Chocolate a răspuns:

Cat mai tarziu posibil. Femeile incep sa se macheze cand isi pierd din frumusetea tineretii si apeleaza la cosmetice, atata timp cat esti tanar mai bine lasa frumusetea ta naturala sa isi faca treaba.happy

| spyceygirl a răspuns:

"este bine" este impropiu aceasta afirmatie poate "este corect" sau altfel nicidecum in felul cum ai zis tu.nu conteaza asaoh go on
eu consider ca artrebui sa se machieze cat mai tarziu, intrucat nu lasa tenul sa respire, in general cele ieftine sunt foarte periculoase pentru fata persoanei in cauza
consider ca la o petrecere, bal, agapa ceva te poti machia, dar cat mai natural, daca vrei sa atragi atentia, o faci prin frumusetea ta nu prin machajul sau hainele pe care le porti. o fata care stie sa se faca remarcata o faze prin simplitate, eleganta prin ceea ce o caracterizeaza cu adevarat.
daca aveti bani si va permiteti sa va cumparati de la firme bune(cum sunt cele pe care le folosesc make-up artistii), le puiteti folosi mai deswinking
bafta!

| alexutzu00791 a răspuns:

Greu este sa fii fatathinking

Răspuns utilizator avertizat
| TeoIonela a răspuns:

NoNName, cu siguranta la 40 apar ridurile la toate femeile, dar ea nu are niciun rid nimic nicio impuritate pe fata, nimic, nimic,happyatunci cand intra in clasa in primele 5 minute o admir si apoi trec la lectie

| ~ Renata ! - ElectroGirl °•° a răspuns:

Buna happy. eu am inceput sa ma machiez mai discret de la 13 ani si am inceput sa folosesc fond de ten de la 15 ani, nu pentru.ca as avea diverse imperfectiuni, ci pentru. ca simt nevoia sa ma machiez. Daca folosesti cosmetice de calitate si nu toate aiurelile din comert nu isi vor puna amprenta foarte tare odata cu trecerea anilor happy. ByE >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

16 este bine 18 cel mai bine desi unele persoane nu asculta deloc aceste sfaturi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Zamby.thea
Ciudat...deoarece fie ca te machezi fie ca nu la 40 apar riduriraised eyebrows.
In fine.
Pai daca la 15 ani ai banchetul. te machezi.
Daca la 16 ai. nu stiu ce te machezi.
Si tot asAhappy
Daca iesi la o intalnire. si vrei sa fii frumoasa te machezi.
Btw, daca te machezi pana prin cls a 9. e cam. nu stiu cum sa zic. da nu se vede asa frumos decat daca arati mai in varsta
de ex ai 13 ani da arati de 16.
Aici depinde de tine. putin rimel. un luciu nu strica pe la 15 ani.happy
Daca arati bine natural( nu ai cosuri) sau alte probleme nu ai de ce sa te machezi asa numai la scoala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Eu am 16 ani si numai cand ies prin oras ma mai machezhee hee
La scoala nu. Am ten curat. nu are rost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@amibotea
si asta e doar o mica problemalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A. si inca ceva
e machiezbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciodata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la 10 ani