| Adelina_9129 a întrebat:

E adevarat ca fumatul slabeste?happy

19 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, corpul si inima.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu...nu e deloc adevarat

Răspuns utilizator avertizat
| ƦoyJoиЭsJR a răspuns:

Fumatul dauneaza grav grav din 2 motive:
~un om normal(care nu fumeaza)are plamanii albi spre violet, un om care fumeaza ii are negrii...
~si da fumatul slabeste
Sint multe lucuri la care dauneaza fumatul.
Dar nu cumva sa te apuci de fumat pentru a slabistraight face
Sau sa iei pastile.
Daca vrei sa slabesti, alearga cu prietenele 2 ore pe zi 1 dimineata pe la 12, 13, una mai pe seara,
Mergi la sala fa exercitii in casa.
Sper ca ti-am fost de folos.
O zi buna.
Fundita?confused

| Puf a răspuns:

Depinde de organism. Unele persoane cat timp fumeaza slabesc, iar cand se lasa de fumat se ingrasa, insa alt persone se ingrasa cat timp fumeaza, apoi cand se lasa slabesc. Depinde de organism. Daca nu fumezi, nu te apuca, iti va fi foarte greu sa te lasi.

| RXN a răspuns:

Se spune ca cica fumatorii slabesc mai usor pentru ca gena cu rolul in arderea grasimilor este mai activa sub actiunea fumului de tutun, de aceea fumatorii se ingrasa dupa ce se lasa de fumat.
Eu cred ca e chestie si de subconstient, slabind organismul si tendinta omului de a nu manca pentru ca 'tigara-i tine de foame'.

| xAvrilx a răspuns:

Nu la fiecare persoana.Am vazut persoane slabe care fumeaza, dar, asta pentru ca tigara este "mancarea" lor.Cunosc persoane care sunt obeze din cauza fumatului.big grin

| silver19 a răspuns:

Nu e adevarat! iti distruge sanatatea.

| JustMusic a răspuns:

Da mai mult ingarasa decat slabeste un prieten sa a pucat de fumat si sa ingrasat cu tote ca nu are voie sa mance prajeli fasfood uri si paine alba

dar e adevarat cas distruge inima palmanii afecteaza ficatu si creierul pot aparea afectiuni ale aparatului resperitaor dureri abdonimale poate afecta menstruatia poate afecta cresterea unghilor si poate afecta parul nu mai are stralucire o sa inceapa sa cada o sa apara stari de oboseala greturi si nervozitate

am auzit ca slabeste dar nu merita sa risti chiar daca nu o a patesti ce am scris mai sus dupa ce renunti o sa te ingrasi la loc

cel mai bine e sa salbessti cu o dieta echilibrata si de lunga durata

si mai ales ca esti fata daca o sa fumezi o sa lasi o impresie de fata usuratica {scuzati expresia}

| OanaG a răspuns:

Depinde, slabeste. dar dupa ce te lasi.iei inapoi in greutate.

| Ingerul_4184 a răspuns:

Eu nu iti sugerez sa fumezi, o sa iti distrugi sanatatea, insa o sa iti sugerez ceva ce da roade cu siguranta. daca vrei sa slabesti, trebuie sa mananci putin si des.sa nu ai niciodata senzatia de saturatie si sa nu mananci dupa ora 6.alimentatia trebuie sa includa prioritar fructe, legume, lichide, cam tot ce merge pe gratar.trebuie excluse sucurile carbogazoase, dulciurile, grasimile, etc.succes :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! Cel putin o stiu eu care am 14 ani si fumez! Adica cred ca fumez de o luna si ceva. datorita anturajului ca care stau!
si din cauza ca am 1000 de probleme
si avem 1. 50 si 68 de kg cred ca va imaginatzi
Si acum am 1. 56 si 59 de kg!
Vreau sa mai slabesc de aceea no sa renuntz la fumat pentru. ca mas ingrasa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o verisoara care are 14 ani si fumeaza pentru ca vrea sa slabeasca. Dar mereu miroase a tutun, are ungiile galbene si avea un par extraordinar de frumos si acum ii cade si nu mai e stralucitor. Sfatul meu e sa te lasi de fumat daca ai inceput sau sa nu incepi pentru ca nu te vei mai oprii. Sanantatea ta e in joc!

| Debb a răspuns:

Eu cunosc persoane care au slabit de la fumat. thinking

dar bineinteles ca au slabit ca erau bolnave.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, Fumatul slabiste.Aceasta arde grasimile mai rapid, dar deodata ce te lepezi de fumat oamenii se ingrasa mai rapid!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se presupune că fumatul creşte expresia unei gene (AZGP1) care stimulează lipoliza
ingrasare intre-2, 5-5 kg în primele luni
Nicotina
Scade apetitul
Accelerează metabolismul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei i-a id meu bossmihai82 ca vreau sa iti pun niste intrebari

| didi14didi a răspuns:

Da, slabeste inima si plamanii. fumey de mult timp si am ramas la fel la kg. sa nu cumva sa crezi ca daca fumezi slabesti.

| fuckmylife1997 a răspuns:

Nu slabeste doar iti taie pofta de mancare.dar de ingrasat poate..eu cand am inceput sa fumez, fumam foarte rar dar mancam ca o sparta si dupaceea cand am inceput sa fumez din ce in ce tot mai mult nu mi-a mai fost asa de rau foame! Acum chiar ma simt foarte bine ..mananc extrem de putin, fumez si slabesc big grin
Dar ce e rau este ca o sa am si multe probleme de sanatate sad