| Muzika a întrebat:

as vrea sa stiu daca este adevarat: Fumatul slabeste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca fumatul nu slabeste in mod direct, poate prin intermediul bolilor pe care le provoaca ori le favorizeaza. Numai bine!

| foxi a răspuns:

Treaba este. fumatul atenuiaza pofta de mancare!

| KellyGreen a răspuns:

NU! Stiu pentru ca am o vecina care cand am cunoscut-o era doar carne si os iar acum dupa vreo 2 ani de cand s-a apucat de fumat e imensa.Nu poate nici sa intre pe usa, serios!

| CM7YRE a răspuns:

Da, e adevarat, am vazut in multe studii "efortul" de a duce tigara la gura ajuta la slabit, serios vorbesc

| Alex0194 a răspuns:

Deloc. Mai mult e pierdere de bani, creeaza dependenta, mirosi urat

| zooooza a răspuns:

Eu nu cred ca e adevart.Chiar daca ai slabi gandeste-te ca ti s-ar uratii tenul si ai avea mari probleme de sanatate.
Dar nici sa nu te gandesti sa incepi sa fumezi.

| sabinutza_9332 a răspuns:

Orice ai face nu fuma!
Nu conteaza :mai bine grasa si sanatoasa decat slaba si bolnava!
Dupa ce te apuci te vei lasa cu greu, deci nu fuma!

| Zamfir_2974 a răspuns:

Da yty slabeste organismul

| marui08 a răspuns:

Eu cred ca depinde de organism.
De exemplu tatal meu s-a lasat de fumat si are tot atatea Kg ca atunci cand fuma.Deci fumatul nu a avut niciun efect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

. de aia se apuca toate proastele de fumat laughing oh go on lasa tigara

| hhk a răspuns:

Depinde cum vrei sa privesti asta. Daca tu consideri ca daca fumezi si iti distrugi anumite organe interne, dezabilitandu-ti metabolismul pana ajungi o uscaciune, atunci DA, slabeste.

| cristinacristinutza a răspuns:

Pai nu stiu sigur dar oricare ar fi adevarul sa nu te apuci de fumat, chiar daca sa zicem fizic esti mai plinuta. FUMATUL INSEAMNA MOARTE.