| MaryCv a întrebat:

E cineva pasionat de tarot? Vreau sa îmi spună de unde se pot cumpăra pachetele de carti, care sunt cele mai bune și cateva detalii despre cititul în ele, etc.Mulțumesc

4 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Stiu ca erau la Humanitas carti de tarot, nu sunt sigura daca au si instructiuni

| Rosalynne a răspuns:

Da, eu, aici.
Pentru începători este bun pachetul Rider Waite. Se găsește pe eMag și vine și cu o broșură cu instrucțiuni. https://m.emag.ro/......DZ7M92BBM/

| MaryCv explică (pentru Rosalynne):

Mersi.Cele rider waite sunt cele cu spate cupe bate?

| Rosalynne a răspuns (pentru MaryCv):

Yup. Orice pachet are in arcana mica bate, cupe, spade si monede.