| croissant a întrebat:

Este in regula sa faci sport in timpul menstruatiei?

Răspuns Câştigător
| Serpisorul a răspuns:

Daca poti sa faci, da. Nu exista o "lege" universala cand vine vorba de asta.
Acum depinde de la caz la caz. O parte din femei sunt mai obosite pe perioada mestruatiei iar altele se simt mai energice.
Daca iti face rau, este mai bine sa te opresti, dar daca nu ai nici o problema, poti sa faci.

3 răspunsuri:
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Dacă poți, da! Dacă nu te doare prea tare burta sau capul sau ce te-o fi durând

| Adry05 a răspuns:

Exerciții ușoare da. Nu prea intens și mai ales nu-n primele zile pentru că riști hemoragie + că deja se molosește organismul prin pierderea de sânge, și mai mult efort îl suprasoliciți

| Andreeush a răspuns:

Evident că ai voie.