| Grazon a întrebat:

Este păcat să omori un gandac?

5 răspunsuri:
| ILikeBlackCats a răspuns:

Intrebare sau constientizare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este cel mai mare păcat să iei viața oricui animal ori cărui vietăți și vietatea pe pământul ăsta noi oamenii trebuie sa înțeleg că Dumnezeu ne-a dat viață să fim oamenii nu să luăm viața nimănui trebuie sa rămâne oamenii ( cu răutate cu dușmânie cu lăcomie cu ură cu prostie nu ajunge nicâ ieri omul nu ajunge nicâ ieri omul așa ajunge rău ajunge foarte rău grav de rău...

| LisaJulie a răspuns:

Ei bine dacă este o insecta care mușcă și te ataca nu este. dar dacă tu mergi în gradina și o omori de exemplu un carabuș inofensiv acela da este pacat

| Sportacus123 a răspuns:

Nu, eu îi omor mereu.

| StoicAnalysis a răspuns:

Daca esti calugar budist, da.