| Grazon a întrebat:

Este păcat să omori un gandac?

5 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Daca esti calugar budist, da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este cel mai mare păcat să iei viața oricui animal ori cărui vietăți și vietatea pe pământul ăsta noi oamenii trebuie sa înțeleg că Dumnezeu ne-a dat viață să fim oamenii nu să luăm viața nimănui trebuie sa rămâne oamenii ( cu răutate cu dușmânie cu lăcomie cu ură cu prostie nu ajunge nicâ ieri omul nu ajunge nicâ ieri omul așa ajunge rău ajunge foarte rău grav de rău...

Răspuns utilizator avertizat
| LisaJulie a răspuns:

Ei bine dacă este o insecta care mușcă și te ataca nu este. dar dacă tu mergi în gradina și o omori de exemplu un carabuș inofensiv acela da este pacat

| ILoveBlackCats a răspuns:

Intrebare sau constientizare?