| Zberea_Marcela_1996 a întrebat:

Fie a=45 si b=30.Aflati raportul dintre cel mai mic multiplu comun (c.m.m.m.c) si cel mai mare divizor comun (c.m.m.d.c.) a numerelor a si b. Ajutor va rog!

2 răspunsuri:
| Nostradamus1992 a răspuns:

Copilasu,noi nu suntem aici sa iti facem temele! pentru asta primesti spam! undeva in reguli scrie clar ca nu trebuie sa pui intrebari legate de temele tale de la scoala!

| Andreea_Deya_1998 a răspuns:

Imi pare rau dar, in regulament cred ca scrie ca nu e voie cu intrebari de genul acesta, adica pentru scoala:d