| McDLove_6908 a întrebat:

FUNDA! Eu sunt clasa a 8a si nu am facut niciodata informatica. Vreau sa ma duc la colegiul tudor vianu(mate info). Ce ma fac cu informatica? La liceu se ia de la 0 sau trebuie sa stiu deja notiuni in nu stiu ce limbaje de programare?

Răspuns Câştigător
| Amy a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa te duci, din moment ce stii sa umbli pe calculator, in paint, Microsoft, etc. acolo te ia de la zero cu teoria si inveti pe parcurs. nu o sa fie greu deloc, daca iti place informatica bafta!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| carla2010 a răspuns:

Poti face cateva sedinte de meditatii ca sa fii sigur ca vei face fata la liceu. iti recomand http://www.aca-demia.ro profesorii sunt bine pregatiti si vin la tine acasa, nu mai faci tu drumuri prin oras (timp in care ai putea foarte bine sa te distrezi) vianu e liceu bun, ai ales bine! bafta!