| Oana65 a întrebat:

'Buna TPU! Am o intrebare. Sunt clasa a VIIIa, si as vrea sa merg la liceul Tudor Vianu, la mate info intensiv informatica. Pentru a intra la intensiv info trebuie sa mai dau vreo proba la mate sau la info? Daca da, este greu? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Bianca996 a răspuns:

Bună! Am terminat anul acesta Vianu la intensiv info..nu trebuie să dai nicio proba, doar specifici la înscriere că vrei la intensiv. Succes la examene!

| Oana65 explică (pentru Bianca996):

Multumesc mult! Dar, ai vreo idee daca, la admitere trebuie sa am un dosar cu diplome/teste?

| Bianca996 a răspuns (pentru Oana65):

Nu trebuie. Eu nu făcusem info deloc în generala și nu aveam diplome de la concursuri de informatica. Din cate știu, acelea trebuie aduse doar în cazul în care vrei la clasa de olimpici.

| Oana65 explică (pentru Bianca996):

...si cum ti s-au parut acesti ani? Bafta la BAC!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie să dai nicio probă.

| Crainstorm20 a răspuns:

Nu cred big grin. Deoarece este profil teoretic
asa ca nu mai trebuie big grin

| Oana65 explică (pentru Crainstorm20):

Da, dar, de exemplu, la bilingv engleza dai proba, si ma gandesc ca asa este si la intensiv info. Btw, ar fi bine sa nu fie proba.

| Crainstorm20 a răspuns (pentru Oana65):

Da biling engleza dai. Dar parca la info intensiv nu mai dai. La info intensiv favi f multe ore de info. :-)