| CaPpY_7993 a întrebat:

Funda pentru cel care imi spune o modalitate prin care sa scap de pofta de mankare big grin. >big grin

Răspuns Câştigător
| Tinkerbell_5683 a răspuns:

Heiii! Eu am scapat 50% din pofta de mancare pentru ca m-am apucat de fumat, insa nu te sfauiesc sa faci acelasi lucru, nutritionistul mereu mi-a zis ca niciodata nu trebuie sa mananci pana te saturi, sfatul lui m-a ajutat foarte mult : cand iti este foamne mananca dar foarte putin, nu trebuie sa fii satula, dupa o ora, 2 ore mai mananci ceva etc. deci rezultatul mananca foarte putin si des asa iti micsorezi stomacul cat si pofta de mancare, ai incredere in mine. Te pupiiii :*:*:*

11 răspunsuri:
| GrellSutcliff a răspuns:

Pai.ca sa scapi de pofta de mancare trebuie sa manancilaughing

| VanessaTPU a răspuns:

Presupun ca vrei sa numai te ingrasi? Nu trebuie nici sa te infometezi, nici sa bagi pastile la greu pentru slabit sau pentru pierderea poftei de mancare ca iti faci numai rau.Cel mai bine este sa mananci fara sa mai ai senzatia ca esti satula, doar sa-ti treaca foamea si totul va fi in regula.Mama mea asa procedeaza. Fundita?

| Mrkta007 a răspuns:

Bea apa cu zahar si lamaie happy sau bea nectar se gaseste in magazine e 5 lei sticla

| mgtow a răspuns:

In loc sa mananci cand ai chef bea apa.

| Alexa_7965 a răspuns:

Incearca sa uiti de foame sau de pofta si nu iti va mai fi

| Lalala202 a răspuns:

Hmm, bea multa, foarte multa, enorm de multa apa, dimineata bea un suc de grapefruit, sau daca poti mananca-l cu totu(bineinteles, fara coajablushing) ), nu lua pastile sau chestii de genul ca efectele secundare nu sunt intotdeauna imediate si na.I don't want to see
Stiu ca n-am fost prea mult de ajutor, dar macar ce am zis sper sa te fi ajutat:*.

| GeorgiV a răspuns:

Bună!happy Te înțeleg în totalitate la acest subiect! Adevăru-i că și eu sunt o maaare pofticioasă, și (încă) mi-e cam greu să mă abțin de la ceea ce-mi place tare mult! ÎNSĂ mereu există soluții.
Ce pot eu să îți zic este că de-o dată nu vei scăpa de pofat de mâncare, și sincer, nu știu nici cât de ok este să ți-o inhibi. DAR ce POȚI FACE este că ți-o poți controla. DA! Și nu e greu. Trebuie doar să vrei suficient de mult!
Spre exemplu, eu am fost o maaaare iubitoare de CARNE și CIOCOOO (drogul meu, ca să zic așa). Și m-am lăsat în mare de ele (bine, mai gust din când în când, dar NU ca înainte) prin faptul că am DECIS că NU MAI VREAU! Și am înlocuit cu diverse alte alimente, bune, mai sănătoase, și mi-a mers.
O altă modalitate este să îți transferi această poftă, lăcomie, înspre arii, domenii de viață productive. Spre exemplu, în loc să te arunci la primul fast-food, fă-ți singură de mâncare (în loc să cheltui de 3 ori mai mult pe ceva nesănătos, înveți ceva util, să gătești, pici mult mai ieftin, și după 2-3 ore de gătit îți dezvolți răbdarea, imaginația și multe altele... dintr-un lucru aparent banal).
Îți urez spor, și o seară plăcută!

| Dianna35668 a răspuns:

Mananca grapefruitbatting eyelashes scade apetitulhappy

| Mrkta007 a răspuns:

Daca vrei sa slabesti nu te infometa mai bine obosestete alergandwinking

| Mada_7823 a răspuns:

E simplu: mananca fructe si bea apa. sau nu manca deloc laughing)

| UNomBATRAN a răspuns:

Angajeaza-te un sezon la dezinfectat wc-uri! si garantat nu mai ai pofta de nimic!