| BiiaaBulinutsa a întrebat:

Fundoiii! Care sunt propozitiile atributive, completive directe si indirecte, subiective, predicative, circumstantiale de timp, loc, mod din urm. fragment...si de ce big grin

Voia sa mearga acasa, unde toti o cunosc, toti se simt in drept de a-i sta in cale, unde privirile tuturora o mustra, unde nu poate sa umble de capul ei.

1 răspuns:
| DAC a răspuns:

Voia sa mearga acasa1/, unde toti o cunosc2/, toti se simt in drept de a-i sta in cale3/, unde privirile tuturora o mustra4/, unde nu poate4/ sa umble de capul ei.5/
1-4. DE LOC
5. CD