| Roxidd19 a întrebat:

Deci... mi-am tuns parul pana la umeri si acum regret enorm! Cum pot face sa-mi creasca fara sa-l tai iar?(ceva preparat acasa) si nu foarte scump ceva de la magazintongue?

5 răspunsuri:
| PeStraziGoale a răspuns:

Da, ar exista. uleiul de ricin accelereaza cresterea parului, a genelor si a sprancenelor. il gasesti in farmacii sub forma de... ulei tongue este vreo 5 lei

insa nu te astepta sa creasca parul 50 cm pe luna, accelereaza doar "metabolismul natural al parului"

| DoarOana a răspuns:

Buna Anonima16,
Nu te sfatuiesc sa incerci cu produse chimice pentru ca faci rau parului. Maseaza-ti scalpul cu ulei de ricin, o data la 3 zile, apoi acopera-ti parul cu o basma si stai asa o zi intreaga iar apoi spala cu sapun.
Poti folosi sampoane pe baza de plante care ajuta la cresterea rapida a parului. Ar trebui sa bei multe lichide, alimente bogate in vitamina B12 si poti sa iei Calciu + D3 de la farmacie.
Pa, pa

| Wildie a răspuns:

Incearca ceva cu... nu mai stiu ...radacina de mesteacan parca. faci si tu un 'ceai ' si te clatesti cu el

| Ladybuug a răspuns:

Cumperi de la farmacie : ulei de ricin si te dai cu el [ intrebi acolo de cate ori s.a. ].

| errordanna a răspuns:

Ulei de ricin