| anonim_4396 a întrebat:

Sunt băiat si as vrea sa imi las parul lung pana la umeri, precum tunsoarea "bob" la fete. L-am avut destul de lung pana acum, il lăsasem sa creasca vreo 6 luni, dar m-am tuns ceea ce regret enorm crying(
Vreau ca dupa ce creste cum imi doresc sa il vopsesc. Nu imi place culoarea naturala. Este un fel de brunet/mergi, iar la lumina soarelui pare un fel de ciocolatiu. Vreau sa il deschid la culoare. Acum sunt tuns scurt si nu mai pot, nu mai am răbdare laughing))
As vrea niste sfaturi despre cum sa ii mai dau o forma sau ceva intre timp. Nu vreau răspunsuri gen: "esti fatalau; vei arăta groaznic..."

Răspuns Câştigător
| Mayhem666 a răspuns:

Nu o sa spun ca esti fatalau, sau alte chestii de genu, pentru ca su eu sunt in aceeasi situatie ca si tine, numai ca eu nu il am pana la umeri, eu il am in partea de sus a capului de 25cm si in lateral si spate de 15cm, si il am saten deschis, cu tenta de blond, asta pentru ca l-am vopsit, dar nu l-am avut complet vopsit, l-am avut cam jumate, si a fost cam suvitat, dar a fost cam mult suvitat si arata de parca era vopsit aproape complet. Nu stiu ce sfaturi de forma sa iti dau, dar conteaza ca trebuie sa se potriveasca si cu infatisarea. Pe mine foarte multi oameni ma confunda cu o fata laughing, pana si rudele si colegii m-au confundat cu o fata laughing, mai ales ca am parul super drept, pentru ca il fac cu placa, ca natural e cam ondulat si urasc asta, de aia il fac cu placa. De obicei asiaticii au frezuri faine pentru par lung si uneori si vopsit, poti sa cauti pe net poze de genu, si sunt sigur ca vei gasi. Imi place mult infatisarea asiatica si vreau sa arat si eu ca ei, desi singurul lucru care ma diferentiaza de ei este forma si culoarea ochilor laughing
Daca vrei sa il faci sa creasca mai repede, poti sa incerci sa iti faci o masca din urmatoarele :
-un ou (albus+galbenus)
-o lingura de ulei de masline
-o lingura de miere
-un dop de ulei de ricin
Le amesteci bine de tot pana obtii o pasta, apoi le aplici pe par si le lasi sa actioneze cam vreo 2 sau 3 ore, dupa aceea te clatesti cu apa calduta si apoi te speli normal cu mult sampon, ca sa iasa mirosul de ou din par. Eu am folosit masca aia timp de cateva luni, o data pe saptamana, si pot sa spun ca am fost foarte multumit de rezultate.
Sper ca raspunsul meu te-a ajutat cat de cat!

| ClaudiuNick a răspuns (pentru Mayhem666):

M-a ajutat foarte mult. Merci! Dar mai am o intrebare. Ce parere au părinții, colegii si prietenii de coafura ta? Cum te-ai simtit cand te-ai vopsit pentru prima oară si de ce ai facut-o? laughing)

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Mayhem666):

Si va mai mirati de ce sunteti depresivi, nervosi si prost dispusi. Criza de identitate va distruge.

| ClaudiuNick a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Nu este adevarat. Este doar o schimbare pe care unii vor sa o faca. Doar fiindca vreau sa imi las parul lung si sa il vopsesc asta nu inseamna ca nu sunt multumit cu identitatea mea. Este o mica schimbare legata de aspect, nu se identitate. Sunt o persoana foarte mulțumită si nu sunt prost dispus asa des precum altii laughing)

| Mayhem666 a răspuns (pentru ClaudiuNick):

Pai partea amuzanta este ca mama m-a vopsit, deci parintii nu au avut nici o problema laughing colegii au fost putin surprinsi, dar nu am avut obligatia sa le dau vreo explicatie, iar prieteni nu am, doar unul cel mai bun, pe care mi l-am facut abia dupa ce parul il aveam vopsit. Cum m-am simtit? Pai, putin ciudat la inceput, dar apoi mi-a trecut. De ce am facut-o? Pai, pentru ca am vrut o schimbare, si pentru ca am vrut sa fiu diferit de ceilalti, si nu imi pasa de parerea lor, eu sunt eu, si fac ce vreau cu corpul meu, parerea celorlalti nu conteaza pentru mine, daca lor nu le convine persoana mea, nu ii oblig sa stea langa mine, daca vor sa ma accepte, bine, daca nu, atunci tot bine, eu nu am nimic de pierdut din asta.
P.S. Mersi pentru funditawinking

| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Iti pun si tie o intrebare, dar si celui ce a pus intrebarea: Te mai simti baiat?laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Care e problema ta?
Pana la urma e o tara libera si fiecare face ce vrea cu propriul corp.
M-am vopsit cumva pe banii tai? Iti afecteaza tie viata ca eu m-am vopsit?
Daca nu ai nimic de spus ca sa il ajuti pe cel care a pus intrebarea, de ce raspunzi aiurea?

9 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Am vazut ca mi-ai trimis un mesaj privat, si am vrut sa iti raspund inapoi, dar mi-a spus : Acest utilizator nu poate primi mesaje private. Ar trebui sa umbli pe la setari, daca vrei sa iti raspund inapoi happy