| Lary_Lari_1993 a întrebat:

Vreau sa va întreb ce părere aveți de profilul științe sociale(ps: sunt cl. a 8-a)? Pe ce materii se pune accentul? La ce dai teza? La ce dai bac? Este un profil versatil când vine vorba de facultate?

Răspuns Apreciat de Editori
| XxKAMELIAxX a răspuns:

Nu se pune accent pe limbi straine.Se pune accent pe istorie, psihologie si romana.
Pe profil filologie se pune accent pe limbi straine.
Bacul il dai din istorie, romana, eng si franceza(sau ce limbi faci tu), si mai alegi dintre inca 3. (asa stiu eu)
Teza dai din:istorie/geogra, romana, si inca ceva.(asta stiu eu)

1 răspuns:
| Alittlehelp a răspuns:

Se pune accent pe limbile străine, română și probabil ed. socială. Teza și bacul le dai dintr-o limbă străină, română și logică. Eu asta știu