| Soranaa a întrebat:

Heii TPU! Vreau si eu statusuri de prietenie adevarata. Funda + Vot!
Statusuri pentru cele mai bune prietenee :-X

Răspuns Câştigător
| Mădăăăăăăăăăăăăăăă a răspuns:

Preferatele mele sunt : Orice ar fi,voi fi aici mereu
Stii bine te poti baza,ai sprijinul meu.;
Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei;
Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine;
Un adevărat prieten este cel care îţi ţine mâna şi îţi atinge sufletul.;
Caa doua surori am fost mereu uNa pentru alta, si daca mi-ai spus ce e rau. ti-am ascultat sFatul!;
iti spun pentru a mia oara, fiecare zi cu tine e extraordinnara!
Isi aleg vorbele foarte atent, si orice cuvant de al lor suna a compliment
Si poti sa`mi iei ce vreei • Cand am langa mine toti prietenii mei •"
• Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartit •
Peste toate trecem cu capul Sus • Ne avem una pe alta si asta`i mai Presus •
Ai fost cu mine, cu mine ai tras mereu. Si aici nu ma refer la bine, ma refer la greu!
cat timp suntem impreuna, nimic nu e greu!
Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată.

Cam atathappy
O zi bună!

17 răspunsuri:
| corny04 a răspuns:

Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat

Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei

Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine

Uite'ma cum plutesc in alcool, din tigara am tras pan' am zis ca mor, iar acum nu mai am nevoie de aripi cu sa zbor

".•Nu arunc cuvinte inainte;] Ca lucruri ce se simt :] Nu` se spun prin cuvinte`!•"

"Indiferent ce viata ne va da, indiferent ce cale vom urma, prietenia noastra va ramane peste timp!
prietenii sunt aceea care sunt alaturi de tine la bine si la rau...sunt cu tine mereu
Un adevărat prieten este cel care îţi ţine mâna şi îţi atinge sufletul.

poate ca o sa te stranga de mana sa-ti spuna ca "orice s`ar intampla ramanem impreuna
Si ba ea e aia proasta ba eu. Orice s-a intamplat am fost una langa alta mereu.

Facem tot ce stim si nu ne oprim • Traim viata din plin • Facem ce stim •

Caa doua surori am fost mereu uNa pentru alta, si daca mi-ai spus ce e rau. ti-am ascultat sFatul!

eu iubesc in radical. Cosinus de unghi egal. Te asez in ecuatii. in diverse situatii Cand ne asezam noi doua. Suntem prietene la puterea a doua! :X
n marea de prieteni, unul e adevarat Fiindca ti-a fost alaturi cand n-ai avut nimic de dat Pe cine ai langa tine acum, Tu sa bagi de seama ca daca dispare maine Ai sa vezi ce mult inseamna.

.' iti spun pentru a mia oara, fiecare zi cu tine e extraordinnara! :X

Isi aleg vorbele foarte atent, si orice cuvant de al lor suna a compliment

Nu Sunt singura In ploaie si VaNt...Am cea Mai Buna mama De Pe pamant

"• Si poti sa`mi iei ce vreei • Cand am langa mine toti prietenii mei •"

Pntru ca ei nu mi-au fost aproape la usor si greu, pentru mine sunt ca si sufletul meu

• Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartit •

Peste toate trecem cu capul Sus • Ne avem una pe alta si asta`i mai Presus •

Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare...

Ai fost cu mine, cu mine ai tras mereu. Si aici nu ma refer la bine, ma refer la greu!

problema ta?! e si problema mea:X
dai uh de belea?! dau si eu de belea:X
uh esti sora mea,asa a fost mereu:X
cat timp suntem impreuna, nimic nu e greu!

Pooate Semanam dar Nui Sora Mea Pe Bune:X
Ma Ajutta Imi Da Sfaturri Bunee.E ce am mai scump pe lume

Oricand putem spune ca:"ne stim dintotdeauna!" In momente grele ne-am intins una`alteia mana!

Am o Prietena p`care Stiu ca Ma pot baza
Sh orice Ar fi, Ea e doar a Meah!:X

Peste toate o Sa trecem Cu capul Sus!:X
Ne Avem una` p Alta si Asta`i Mai presus!:X

Si ce daca e lumea rea ma ajuta 'sora' mea si la rau da` si la bine nu se desparte de mine!:X!

Nu`mi Spuneti km Sa`mi Aleg Prietenii; x...Ma Pricep La asta... Ca dovada v-am Ales p`voi:X

Uite'ma cum plutesc in alcool, din tigara am tras pan' am zis ca mor, iar acum nu mai am nevoie de aripi cu sa zbor

".•Nu arunc cuvinte inainte;] Ca lucruri ce se simt :] Nu` se spun prin cuvinte`!•"

"Indiferent ce viata ne va da, indiferent ce cale vom urma, prietenia noastra va ramane peste timp!
prietenii sunt aceea care sunt alaturi de tine la bine si la rau...sunt cu tine mereu
Un adevărat prieten este cel care îţi ţine mâna şi îţi atinge sufletul.

poate ca o sa te stranga de mana sa-ti spuna ca "orice s`ar intampla ramanem impreuna
Si ba ea e aia proasta ba eu. Orice s-a intamplat am fost una langa alta mereu.

Facem tot ce stim si nu ne oprim • Traim viata din plin • Facem ce stim •

Caa doua surori am fost mereu uNa pentru alta, si daca mi-ai spus ce e rau. ti-am ascultat sFatul!

e iubesc in radical. Cosinus de unghi egal. Te asez in ecuatii. in diverse situatii Cand ne asezam noi doua. Suntem prietene la puterea a doua! :X

marea de prieteni, unul e adevarat Fiindca ti-a fost alaturi cand n-ai avut nimic de dat Pe cine ai langa tine acum, Tu sa bagi de seama ca daca dispare maine Ai sa vezi ce mult inseamna.

.' iti spun pentru a mia oara, fiecare zi cu tine e extraordinnara! :X

Isi aleg vorbele foarte atent, si orice cuvant de al lor suna a compliment

Nu Sunt singura In ploaie si VaNt...Am cea Mai Buna mama De Pe pamant

"• Si poti sa`mi iei ce vreei • Cand am langa mine toti prietenii mei •"

Pntru ca ei nu mi-au fost aproape la usor si greu, pentru mine sunt ca si sufletul meu

• Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartit •

• Peste toate trecem cu capul Sus • Ne avem una pe alta si asta`i mai Presus •

Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare...

1. Prietenia este încercarea prin care se măsoară un om.

2. Prietenia înseamnă un suflet în două trupuri.

3. Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată.

4. Prietenia este… tipul de dragoste pe care ne închipuim că o trăiesc îngerii.

5. Prietenia este umbra serii, care se înteţeşte odată cu apusul soarelui vieţii.

6. Prietenia este închisoarea sufletului de bună voie în trup străin.

7. Prietenia este confortul inexprimabil de a te simţi în siguranţă cu o persoană, fără a trebui să-ţi cântăreşti gândurile, nici să-ţi măsori cuvintele.

8. Prietenia este un blând angajament al inimii.

9. Prietenie înseamnă să fii alături de prieteni nu când au dreptate, ci când greşesc

10. Prietenia este una din mângâierile vieţii

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc.

Sper sa-ti placa! happy

| DeEa_5512 a răspuns:

Chiar daca nu am nimic, am prieteni deci...am totul!:X

| Dunaeduard a răspuns:

Daca ma alegi prietenul tau nu te voi critica nici odata, nu te voicontrazice si nu voi comenta niciodata

| BreeTPU a răspuns:

Si aici poti gasi statusuri de prietenie adevarata - http://www.kissid.ro/statusuri/prietenie.php acum tu decizi ce alegi...

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Cel neprihănit arată prietenului său calea cea bună, dar calea celor răi îi duce în rătăcire.
Proverbe 12:26

Nu te împrieteni cu omul mânios şi nu te însoţi cu omul iute la mânie,
ca nu cumva să te deprinzi cu cărările lui şi să-ţi ajungă o cursă pentru suflet.
Proverbe 22:24-25
cum poate sta împreună lumina cu întunericul?
2 Corinteni 6:14

Iubiţi-vă unii pe alţii cu o dragoste frăţească. În cinste, fiecare să dea întâietate altuia.
Romani 12:10

Ce voiţi să vă facă vouă oamenii, faceţi-le şi voi la fel.
Luca 6:31

| RoRoRoXy1999 a răspuns:

Nu contează în ce manieră ne-am împrietenit. Contează că suntem de nedespărțit!

Cand tu ai o suparare numai eu stiu ce te doare, si atunci cand dai de greu langa tine sunt mereu!
Nu uita... candva ne vom revedea si ne vom aminti lucrurile pe care le faceam cand eram doar 2 copii... Au trecut problemele au trecut anii grei, acum am prieteni si fericirea mea vine cu ei!
Prietenii sunt langa tine mereu, orice s-ar intampla... Iar cand acel prieten te tradeaza... simti ca nu mai ai viata!

Adevaratele valori in viata sunt cele ce transcend ceea ce vedem si simtim. Ele sunt daruri de la Dumnezeu ce tin de spirit, cum ar fi: bucuria, prietenia si dragoste
Cel mai bun psiholog e un prieten beat!
Iubeste-i pe cei greu de iubit. Lasa ca dragostea sa treaca cu vederea greselile si defectele celorlalti, si crede intotdeauna ce este mai bine despre ei si nu iti pierde niciodata speranta in ei Cea mai bună prietenă este cea care îți spune de câteva ori pe zi: "ești o proastă ", iar apoi adaugă: "nu degeaba suntem prietene"
Prietenul e cel ce te ajuta sa te ridici cand ai cazut intr-o prapastie din care nu mai crezi ca iesi...
Eu nu sunt persoana care iti va spune: "Langa mine va fi totul bine", sunt persoana care iti va spune: "va fi si bine si rau dar eu mereu voi fi alaturi"... Cam atat, Sper sa-ti placa! Funda? smug

| Kami235 a răspuns:

Nu e sora mea pe bune, dar, am noroc ca am gasit-o in atata lume! puppy dog eyes :X!

| Hantig_Mony_1990 a răspuns:

Mereu cad pentru ca ma impingi tu dar ma si prinzi mereu si da ne mai certam dar tot prietene ramanem (sper ca t-eam ajutat)

| Hantig_Mony_1990 a răspuns:

Un prieten adevarat este alaturi de tine si la bine si la greu, fara sa gaseasca scuze. si asa este si prietena me cea mai buna dar de fapt eu o numesc sora mea

| SDana a răspuns:

Eu am gasit aici multe statusuri utile atat pentru messenger cat si pentru facebook sau twitter... http://www.chetuieste.ro/statusuri-prieteni.html

| DanielIsMyLover a răspuns:

Prietenia noastra este impartita la doi,doar noi stim ce este in sufletul nostru!

Prietenia noastra este mare, nimeni nu am distrus-o inca.

Prietenia pentru mine e mareata, durerea ta e si a mea, zambetul tau, e si al meu.

Cam atat mi-a venit acum. Sper ca te-am ajutat :*.

| Rotaru_Catalina_1995 a răspuns:

'In viata intalnim trei feluri de prieteni : prieteni pentru un motiv, prieteni pentru un timp si prieteni pentru toata viata!

| Rosca_Ana_Maria_2000 a răspuns:

"Indiferent ce viata ne va da, indiferent ce cale vom urma, prietenia noastra va ramane indiferent de timp un lingou de aur!
prietenii care iti sunt alaturi la bine si la rau...sunt cu tine mereu
Un adevărat prieten este cel care îţi ţine mâna şi îţi atinge sufletul.

| Anaalex520 a răspuns:

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

hmmm. ai parfumul meu in bluza ta, si stilul meu in mintea ta,vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata taoh go on…

M`ai vanduth`cand ai avut`Ocazia` Io`NU te vand`. te dau degeaba

Imi place vrajeala ta.dar sa nu intelegi gresit. daca ti-am zambit nu inseamna ca m-ai prostit."

Nu mai e Ea! Fetita ce tacea! Astazi iti spun PA,ieri poate imi pasa.

Te uiti la ea,dar ma vezi pe mine o atingi pe ea, dar ma simti pe mine ma vrei pe mine, dar te multumesti cu ea niciuna ca mine, 1000 ca ea!

Elegant, dar ce e dincolo de fata asta, stiu doar cei pe care i'am facut sa planga'n viata asta.

VEZI AICI http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-2016.html

| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute