| Alllllexandra a întrebat:

Hey. Cine stie sa'mi prezinte imaginea tatalui lui Nica din Amintiri din copilarie?puppy dog eyes

1 răspuns:
| BotRotund a răspuns:

Tatal lui Nica Stefan a Petrei Ciubotariul este preocupat sa asigure linistea si buna starea familiei sale, cea mai mare parte a timpului el lucra in padure la -umesticu facand cherestea.Fosind in mijlocul familiei sale, revazandu-si copiii, el uita de necazurile de peste zi si intra de cele mai multe ori in jocul acestora.Sl adopta o atitudine mai ingaduitoare fata de poznele copiilor si de cele mai multe ori o ironizeaza pe sotia sa. Potrivit atitudinii taranesti pentru el fiecare lucru isi are rostul lui,, Daca-i copil, sa se joace, daca-i cal, sa traga, daca-i popa sa ceteasca.''Tatal se simte multumit ca nu le lipseste nimic copiilor si ca ii gaseste sanatosi ".