| RiRi5846 a întrebat:

Cum as putea sa ma machez daca port o rochie neagra?

Răspuns Câştigător
| anca174 a răspuns:

Smokye eyes uite aici un filmulet http://www.youtube.com/watch?v=VD47yv2NfMw

eu de obicei imi fac ceva asemanator doar ca la coltul interior folosesc auriu, negru in coltul exterior si un fel de alb/roz dar foarte deschis sub sprancene pentru ca daca rochia e neagra ar trebui as adaugi un pic de culoare... dar tu in loc de auriu poti folosi orice culoare. poti alege in functie de culoarea ochiilor, sau in functie de culoarea accesoriilor.
sau uite aici un blog http://special-koko.blogspot.com/ sunt o gramada de machiaje chiar daca nu iti faci unul ca aici macar te inspiri. mie personal unele mi se par complicate sau exagerate asa ca le transform un pic dupa stilul meu :)
sper ca te-am ajutat.

3 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Buna.
Uite ce machiaj ar merge cu o rochie neagra :
http://www.qatarimall.com/......tist-1.jpg
Imi place f mult!

| FucktheSystem a răspuns:

Cât mai natural, adică cu niste fard maro și cu rimel, cam atât.

| CristineDelaruss a răspuns:

Nu cu negru, sa nu fie prea strident!
Eventual daca vrei ceva simplu, cu un creion sa te faci pe waterline si putin pe pleoapa, dar foarte putin, si sa pui un pic de argintiu la colt.
Daca vrei ceva mai extravagant, iti recomand un albastru mediu [nici inchis nici deschis], cu niste sclipici peste.
Daca ai ochii caprui sau negrii-albastru
Daca ai ochii verzi sau albastrii - un maro
La toate adauga putin sclipici, pentru putin mai 'spectaculos'.
Bafta!