| helphelphelp a întrebat:

Hei, TPU! Ce părere aveți de rochiile negre la nunti? As putea ca invitata sa port o rochie neagra?
Mulțumesc, dau funda!

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar pantofii cum sunt ce culoare si ce toc?

| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca da, atata vreme cat este eleganta si in ton cu petrecerea.

| sierra1 a răspuns:

Dacă arați ca ea, e chiar indicat

https://redbyrc.md/......y-hepburn/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place ideea de rochie neagra si in cazul miresei.
Ai putea, dar ar fi mai ok sa vorbesti cu mirii inainte.

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Stil ghotic?

| anonim_4396 a răspuns (pentru floresdemayo):

Nu. N-as purta o rochie in stil gotic la nunta mea. Cu alte ocazii insa da.

| VoidEternal a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu așa username nici nu-i de mirare.

| Brizbriz a răspuns (pentru anonim_4396):

"acum 49 minute | obsidian a răspuns (pentru floresdemayo):
Nu. N-as purta o rochie in stil gotic la nunta mea. Cu alte ocazii insa da."

deci, hai sa recapitulam
in cultura romaneasca negru inseamna doliu
iar TU, faci o tona de confuzii si aberatii, incredibile
1. gotic NU INSEAMNA NICI PE DEPARTE NEGRU, ca moda IMBECILA au imbratisat negru ca fiind goth, nu inseamna ca albul nu poate fi la fel de gotic
https://dexonline.ro/definitie/gotic
daca citesti printre randuri, stilul gotic se refera de fapt la IMPRESIONANT DE MARET, in nici un caz nu se refera la negru

0. ce ma deranjeaza cel mai rau la raspunsul tau, nu e ca gotic inseamna, negru, ci ca, constientizezi si crezi asta, asa ca la nunta altora te-ai duce in negru, dar nu la nunta ta
mai exact, pe scurt, poate nu realizezi, dar esti serios pe cliseul "sa moara capra vecinului", adica, sa strici nunta altora, mergand in negru ca sa te simti tu bine (unii chiar te-ar da afara in suturi, sa, strici inceputul de viata impreuna la altii, nu lor, cu inmormantarea ta cu tot)

succes, cred sincer ca ai inteles exact care e parerea mea despre ce intrebi tu tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Ce anume te pune pe ganduri la a purta o rochie neagra la o nunta?

Eu, personal, nu vad nimic inadecvat, chiar am purtat rochii negre la nunti, ca invitata.

E important sa te simti tu confortabil.

| Ebrufatima a răspuns:

Nu e nicio problema dacă vrei sa te îmbraci în negru la o nunta. Doar sa fie eleganta nu depresiva (știi ce zic happy ). Totuși dacă ii știi pe miri mai supărăcios sau mai stricti (unii pot considera ca daca te îmbraci in negru este neadrcvat) mai bine vorbești cu ei, ii întrebi. Dar dacă nu sunteți asa apropiați încearcă sa găsești o rochie care sa fie eleganta și sa se potrivească cu petrecerea adică cu niște franjuri și alte brizbrizuri sa nu fie prea simpla ca o sa zica aia ca te duci la înmormântare?