| pisikmik a întrebat:

vreau si eu statusuri despre moarte, triste, de >sinucidere: va rog:* funda:*

Răspuns Câştigător
| Georgiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

-pustie e strada unde se afla.ea te cauta, dar bezna nu o lasa.striga cat poate, dar sufletul abia mai bate.cade si-si cere iertare, dar prea tarziu.ea moare

As vrea sa fiu o pasare,
Dar una calatoare
Sa pot sa zbor in lumea mea
Sa mi se piarda urma-n zare,
Sa uit ca viata este grea.

As vrea sa ajung pe alt taram
Unde visele sunt realitate,
iar soarta pot sa o daram
Unde nu exista moarte.

As vrea sa uit de-ntreaga omenire
Caci este rea si egoista,
visez un strop de fericire,
Dar fericirea nu exista.

omule in viata esti trecator iubeste invata iarta si uita o viata ai traieste cu un zambet pe fata chiar si atunci cand simti ca totul e pierdut viata e una nu zece

de ce sa mint zambind? de ce e drumul greu? de ce doar eu gresesc? de ce doar eu ma zbat? de ce am uitat sa rad? de ce platesc doar eu? de ce mereu mi-e frica? de ce-s de vina eu?

in aceasta lume iubesti doar odata.traiesti din iubere si mori chinuit de iubire

cand esti fericit ceva tot trebuie sa te intristeze

nu iti fie frica de moarte totul va trece te vei simti doar rece lumea va plange tu vei zambi sufletul pleaca tu u revii!

E o poveste fara nume si fara autor. Scris cu parfum de aripi albe care se zbat in zbor

sper ca te-am ajutat :X:X:X
FuNdYtZa? :*:*:*

13 răspunsuri:
| SnowBella a răspuns:

"Astept sa mor ca un copil ce`asteapta vacanta..."
Incearca cateva citate celebre: http://www.citateistete.ro/2011/03/29/citate-despre-moarte-ii/
---
Think clear!

| usdhudshcdushuds a răspuns:

Am intrebari de pus,raspunsuri de dat, ganduri de ascuns, oameni de uitat... sau : O lacrima nu inseamna tristete, asa cum nici un zambet nu inseamna bucurie.Ca poti sa plangi de bucurie sh sa razi cand inima iti plange de durere. sau:In inima mea fericirea sa moara, mancata de carii in ritm de vioara, sa planga, sa urle in bezna murdara.

| Annd a răspuns:

Esti emo? laughing

| creatza_1066 a răspuns:

Ce ai zice de "Sunt pe moarte din cauza ca nu am indeajuns creier incat sa stiu ca ce am cerut pe TPU este o prostie si ceilalti vor rade de mine". Destul de bun?

| madukk a răspuns:

Te voi iubi mereu si am sa te astept in cerlove strucklove struck

| deian7 a răspuns:

Ba eu cred ca voi sunteti "idioti".NU intelegeti ca trece printr-o perioada grea si are nevoie de sfaturi nu de descurajari.

| deian7 a răspuns:

Atunci cand tu iti doresti sa mori, gandeste-te ca alti ar da orice sa traiasca!

| angelsanddemons a răspuns (pentru Annd):

Nu doar daca esti emo cauti asa ceva! E posibil sa ai o mare suparare si atunci cauti niste statusuri ca astea.winking

| Annd a răspuns (pentru angelsanddemons):

Paula happy Chiar daca esti suparat,trist,mahnit etc nu inseamna ca intri pe Yahoo Messenger si pui status-uri despre moarte,sinucidere,cimitir,cavou. Mai bine cauti o consiliere,sprijin, ajutor.
Imi face placere ca te-am lamurit. O zi frumoasa!
P.S: Comentul meu anterior, era o gluma.

| Duma_Teodora_1978 a răspuns:

Nu-ti fie frica totul va trece te vei simti dora rece toti vor plange tu vei zambii nu-ti fie teama aici nu mai vii

| Tha_Anutza_1991 a răspuns:

Trista este caprioara ratacita printre stanci Dar mai trista este fata despartita de parintii!

| alexalexandra55 a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute