| anonimanonima a întrebat:

Vreau si eu statusuri triste. dar si triste de prietenie. Funda

Răspuns Câştigător
| RoxAnana a răspuns:

- Acesta este momentul in care speranta moare, iar cosmarul incepe!
- Aerul din jurul meu e greu ca intr-o cusca si ma simt ca prins intr-un camuflaj al minciunii.
- Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar azi mi-am dat seama ca degeaba sper… va fi la fel ca ieri sau poate mai rau…
- Am intalnit un inger… mi-a soptit sperante… dar le-am pierdut… soapta lui a trecut pe langa mine furata de un fulger…
- Am invatat ca dureaza ani sa cladesti drumul spre speranta si doar intr-o zi poti sa-l pierzi!
- Am mai pierdut inca o clipa, speranta… am pierdut ce credeam ca este mai bine pentru mine… sunt condamnat la indurare…
- Am un caracter puternic… imi place sa fiu EU… si nu arat nimanui tristetea din sufletul meu!
- Apreciem lumina pentru ca am fost in intuneric prea mult timp, dar de ce daca ai intrerupatorul in mana nu-l folosesti si tii lumina stinsa in continuare?
- Aripile ce mi le-ai dat mi s-au frant, iar acum sunt condamnat sa traiesc iar pe acest pamant…
- Azi este doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor ce vor urma…
- Cea mai calda amagire are cel mai rece sfarsit!
- Cum este mai bine? Cu minciuna care ne zambeste fals sau cu adevarul care lacrimeaza sincer?
- Cum vrei sa ai cand nu iti doresti? Cum poti sa ceri daca nu indraznesti?
- Cumva in adancul sufletului simt o raceala, speranta mea s-a stins si o data cu ea flacara ce ma tinea viu!
- Doare atunci cand spui adio unui sperante la care ai visat, dar si mai trist este atunci cand stii ca lupti pentru ceva ce poate nu vei avea niciodata…
- Este foarte greu sa te schimbi, dar si mai greu cand incepi sa-ti dai seama ca sunt sanse mult mai putine ii a schimba ceva in bine pentru viata ta!
- Lacrimile m-au cuprins / Sufletul imi este stins / Inima imi e strivita / Si speranta naruita!
- Ma simt ca prins in lanturi si simt ca nu ma pot elibera oricat as incerca…
- Mai pot spera acum ca norul de deasupra mea se va risipi… daca speranta noastra a apus…?
- M-am asezat pe genunchii nesigurantei vietii mele…
- Mi-ai vazut zambetul pe undeva? L-am pierdut aseara odata cu speranta de a te avea.
- Nu merita sa plangi pentru nimeni, caci cel care merita cu siguranta nu te va face sa plangi niciodata!
- Nu plange pentru cineva care nu ar plange dupa tine si nu te bucura pentru cineva care nu s-ar bucura pentru tine!
- Nu te mai pot pretui pentru ca m-ai spulberat cu nepasarea ta distrugatoare.
- Nu-mi spune nimic, este mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in nimic…
- OFFLINE pentru speranta…ONLINE pentru lacrimi…
- Pentru a da gres trebuie exercitiu… insa pentru a castiga trebuie si mai mult exercitiu…
- Promisiunile sunt fulgii de nea… coboara usor si te fac sa tremuri de placere, iar apoi se pierd si se topesc…
- Speranta e zgomot, e suferinta, speranta este acea melodie trista pe care o cant si o astept mereu.
- Speranta intr-o viata mai buna incepe cu un zambet, continua cu un mult asteptat succes si se apoi termina cu un cutit infipt pe la spate…
- Trec peste tot cu un zambet, nu e nevoie sa plang, un fleac e mai important decat situatia aceasta.
- Trec peste tot si toate cu un zambet, dar peste nedreptate nu pot sa trec decat plangand.
- Trenul a plecat si se scurge pe sine… adio speranta, macat tu sa traiesti bine!
- Un zambet inseamna fericire, dar o lacrima nu inseamna neaparat durere. Poti plange cand esti fericit, dar nu poti zambi cand inima iti plange.
- Vrei sa stii daca sunt bine? … Da, sunt bine, dar sa stii ca ma prefac si mai bine…