| buterfly a întrebat:

Heyy!happy...Cat de mult considerati ca anturajul poate influenta o persoana? Eu zic ca depinde si de caracterul acesteia!happy

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Eu zic ca anturajul te afecteaza in copilarie si adolescenta(in prima mai putin).
Dar de la 13 incolo ti se poate schimba viata radical.
In copilarie iti sunt impuse niste valori morale,iar tu le accepti, si te comporti dupa ele, apoi descoperi si partea cealalta care le contrazice si despre care te invata anturajul
Care de cele mai multe ori e unul prost.Sau nu e deloc, aici vorbin de oamenii putin mai retrasi

Tine si de prin ce ai trecut, de ambitia pe care o ai pentru a reusi ceva.De obicei un om care are un vis de mic, un tel, nu se lasa nici acar pe sine sa se impiedice.

2 răspunsuri:
| Sun life a răspuns:

Da. Intr-adevara depinde si de caracterul persoanei, dar anturajul influenteaza foarte mult, in rau.depinde si de persoana dar oricum dupa u timp, fie mai lung sau mai scurt anturajul celeilalte persoane ne afecteaza.Am patit si eu si incerc sa scap de obiceiurile "rele"laughing. succes!happy

| zuzic_2137 a răspuns:

Anturajul poate influenat chiar foarte mult o persoana indiferent de caracter, daca sti sa te impui si sa te faci placut e ok...depinde in ce anturaj te bagibig grinbig grin