| Maarriaaa a întrebat:

Heyy! Vreau si eu status gen:

>--Am o vorba de la tata: intr-o zi se-ntoarce roata.
>--Fa ce trebuie sa faci si fa`l pe taticu` madru!
>--Intr`o zi mi-a spus mama o vorba desteapta:"Printsess'o nu alerga dupa o caleasca ce nu te asteapta".

Sper ca ati inteles ce vreau sa spun: gen: vorbe de la mama sau tata sau alcnva. Dar adevarate.si nu vreau din alea de "cocalari"

Fundaaa star pentru cele mai >potriviteee:X:X:Xbig grin

3 răspunsuri:
| OanaMajoMadness a răspuns:

Fa un bine ca primesti dublu

| Unffox a răspuns:

Mama m-a invatat :

- ce e RELIGIA : " Roaga-te sa iasa pata aia din covor! "
- ce e LOGICA : " Pentru ca asa am zis eu, de-aia! "
- ce e IRONIA : " Plangi in continuare si iti dau eu motiv de plans! "
- ce e JUSTITIA : " Intr-o zi vei avea si tu copii si sper sa fie exact ca tine! "
- cum sa DEVIN UN ADULT : " Daca nu mananci legume nu vei mai creste niciodata. "

Alegi ce varianta vrei smug

| Ionut_2962 a răspuns:

Just businesswinking