| Anonim3337777777 a întrebat:

Heyyyyy! Am o problema! Multa lume zice ca nu ma ingras ca nu stiu sa mananc. Si adv e ca mannanc foarte incet. Ar putea fi asta un motiv pentru care nu ma ingras? Dati-mi si alte sfaturi

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i adevarat!
Nu are imporatnat ca mananci incet sau repede, dar are o importanta enorma, cat mananci, cate calorii adica.
Ca sa iei in greutate, ar trebui sa mananci multe calorii, intre 1000 si 1500 calorii la fiecare masa.
Avand 3 mese pe zi, trebuie sa mananci intre 3000 si 4500 de calorii, ca sa asimilezi.

| Andreeush a răspuns:

Nu contează cât de greu mănânci, contează cât mănânci și mai depinde și de organismul fiecăruia. Sunt persoane care sunt slabe și oricât ar manca nu se îngrașă.